Bursa’da ucuz ekmek sattığı için yargılanan fırıncı Yargıtay’dan haber bekliyor

Bursa’da 800 gram ekmeği 7,5 liraya satan fırın dava edildi. Konuya dair açıklama yapan fırının müdürü ise, “Ucuz ekmek sattığımız için bizi dava ettiler. Ama biz ucuz ekmek satmaya ve halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bursa’da ucuz ekmek sattığı için yargılanan fırıncı Yargıtay’dan haber bekliyor
Yayınlama: 10.01.2023
A+
A-

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde 40 yıldır fırıncılık yapan Kazım Balaban, 800 gram ekmeği 7,5 liraya satıyor.

Balaban günde 3 bine yakın ekmek satarken, bazı saatlerde dükkanın önünde uzun kuyruklar oluşuyor.

Bu zor dönemde halkın yanında olmaya çalıştıklarını söyleyen Balaban Fırın Müdürü Galip Demirel, “Bu zor dönemde halkımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Şu an biz büyükşehirlerin sattığı halk ekmeklerinden bile ucuza ekmek satıyoruz. 800 gram ekmeği 7,5 liradan vatandaşımıza sunuyoruz. Bizde aracı yok. Biz halkın kendisine ürettiğimiz ekmeği veriyoruz.” dedi.

UCUZ EKMEK SATTIĞI İÇİN DAVA EDİLDİ

Ucuz ekmek sattıkları için dava edildiklerini sürecin devam ettiğini ifade eden Demirel, “Şu an Yargıtay’da görülüyor. Ucuz ekmek sattığımız için bizi dava ettiler. Ama biz ucuz ekmek satmaya ve halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Piyasanın altında satıyoruz. Bundan da zarar değil, kar da ediyoruz. Kar ettiğimizi, haksız rekabet etmediğimizi de belgeleriyle ispat ettik” diye konuştu.

Ekmek almak için kuyruğa giren vatandaşlar ise, “Bu fırının fiyat politikasını çok güzel buluyoruz. Yıllardan beri buradan ucuz ekmek alıyoruz. Teşekkür ederiz. Bunun gibi birkaç tane daha fırın olsa çok güzel olur. İnsanlar pahalı almazlar” dedi.

İHA