Bursa’da toplu taşımaya zam gelecek mi?

İstanbul’da toplu taşımaya gelen zam sonrası Bursa’da da zam yapılıp yapılmayacağına dair konuşan BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, henüz bir zam kararı olmadığını ancak önümüzdeki süreçte bir zam yapılacağını söyledi.

Bursa’da toplu taşımaya zam gelecek mi?
Yayınlama: 27.12.2022
A+
A-

İstanbul’da UKOME tarafından toplu taşımaya yüzde 29 zam yapılmasıyla beraber Marmaray en uzun mesafe ücreti 16.97 TL’den 21.91 TL’ye metrobüs en uzun mesafe ücreti 11.38 TL’den 14.69 TL’ye yükseldi. İstanbul’da gelen zamlarla beraber gözler Bursa’da toplu taşımaya zam gelip gelmeyeceğine çevrildi.

Bursadabugün’den Sadiye Gürsoy’un haberine göre Burulaş Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, “Biz hazırlığımızı yapıyoruz ama daha çok Sayın Başkanın genel tavrı, ‘Asgari ücret maaşları cebe girmeden zam yapmayalım’ tarzı olabilir.  Şu anda zam yok. Belki şubat, mart gibi bir düşünce olabilir onunla ilgili şu anda net bir şey söyleyemiyoruz. Biz bütçemizi yaparken zam bütçeledik ama zammın yapılıp yapılamayacağı kararı UKOME’de alınıyor. Ama yılbaşı itibarıyla bir zam olmayacağını söyleyebilirim” dedi.

Haber Merkezi