Bursa’da SOL Parti’den seçim yürüyüşü

SOL Parti Bursa İl Örgütü seçim yasakları öncesi yürüyüş gerçekleştirerek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kılıçdaroğlu’na, Milletvekili Genel Seçimleri’nde SOL Parti’ye oy çağrısında bulundu.

Bursa’da SOL Parti’den seçim yürüyüşü
Yayınlama: 13.05.2023
A+
A-

SOL Parti Bursa İl Örgütü, seçim yasakları öncesi Bursa’da yürüyüş gerçekleştirdi.

Setbaşı’nda bir araya gelen partililer, “Bir oy Kılıçdaroğlu’na, bir oy SOL Parti’ye” çağrısında bulundu.

SOL Parti üyeleri sloganlarla ve bildiri dağıtarak  Altıparmak Caddesi’ne yürüdü.

Yürüyüş sırasında yapılan konuşmada, “Pahallılık, işsizlik, geçim sıkıntısı. Tükendik. Kriz üstüne kriz yaşıyoruz. Türkiye tek adama, tek partiye sığmaz. Özgür ve demokratik bir Türkiye’yi birlikte kuracağız. Kadınların eşit ve özgür olacağı, gençlerin işsizlik ve gelecek kaygısı taşımayacağı, hakça bir düzen, insanca bir düzen istiyoruz. Türkiye tek adama, tek partiye sığmaz. Gönderelim gitsin. İşçinin, emekçinin hakkını alacağı, sendika istediği için hiçbir işçinin işinden olmayacağı, üretenin yöneten olacağı bir Türkiye’yi birlikte kuracağız. Tarikatların cirit attığı bir eğitim sitemi değil, bilimsel ve laik eğitim sistemi. Laikliği yeniden kazanacağız. Parası olana iyi eğitim değil, Tüm halk çocuklarına, herkese eşit ve parasız eğitim.

Piyasacılık, özelleştirmeler kötülüğün kaynağıdır. Kapitalizm insana düşman bir soygun düzenidir. Eşit, özgür, emekten yana bir Türkiye’yi birlikte kuracağız.” denildi.

Haber Merkezi