Bursa’da özel okul devredildi: Öğretmenler mağdur!

Bursa’da faaliyet gösteren Özel Hazar Koleji Mudanya yolunda bulunan kampüsünü başka bir özel okula devretti. Özel Hazar Koleji’nin devir sürecine ilişkin öğretmenlere hiçbir bilgilendirme yapmadığı ve öğretmenleri işten çıkardığı iddia edildi.

Bursa’da özel okul devredildi: Öğretmenler mağdur!
Yayınlama: 01.02.2023
A+
A-

EZGİ BULUT

Mudanya yolu üzeri Çağrışan Mahallesi’nde faaliyet gösteren Özel Hazar Koleji tarafından velilere mesaj atılarak kolejin mülk sahibi ile yaşanan dava süreci nedeniyle binayı tahliye edeceklerini bildirdiler.

Velilere atılan mesaj ile çalıştıkları okulun devredildiğini öğrenen öğretmenler Özel Hazar Koleji yönetimi ile görüştüklerinde işlerine son verildiğini öğrendiler. BursaTanık’a konuşan öğretmenler tazminat hakları ve içeride kalan maaşlarının durumuna dair okul yönetiminin kendilerine bilgilendirme yapmadığını söyledi.

Yaşanan tahliye sürecine dair Özel Hazar Koleji’nde çalışan öğretmenlere bilgi verilmediğini iddia eden Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası Bursa Temsilcisi Sefa Dağcı, öğretmenlerin habersiz şekilde işten çıkarıldığını ve akıbetlerinin belirsiz olduğunu öne sürdü.

Özel Hazar Koleji’nin başka bir özel okula devredildiğini belirten Dağcı, okulun yönetim kadrosunun ise aynı şekilde yeni okulda çalışmaya devam edeceğini de ekledi.

Velilere atılan mesaj şu şekilde:

“Kampüs binamızın mülk sahibiyle bir süredir devam eden ve alehimize sonuçlanan dava süreci gereği tahliye işlemi yapmamız gerekmektedir. Öğrencilerimizin eğitim alma hakkının ve öğretim sistemimizin ikinci dönem aksamadan devam etmesi için sizleri yarın 14.00’de kampüs binamıza toplantı için beklemekteyiz.