Bursa’da ormanlık alanda kaybolan adamı AFAD ekipleri kurtardı

Bursa’da balık tutmak için Balaban Şelalesi’ne gittikten sonra ailesinin 12 saat boyunca haber alamadığı Mustafa Çetin’i AFAD ekipleri kurtardı.

Bursa’da ormanlık alanda kaybolan adamı AFAD ekipleri kurtardı
Yayınlama: 10.01.2023
A+
A-

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde bulunan Balaban Şelalesi’ne dün gece balık tutmaya giden 43 yaşındaki Mustafa Çetin’den ailesi bir süre sonra haber alamadı.

Çetin’den 12 saat boyunca haber alamayan ailesi durumu polis ve AFAD ekiplerine bildirdi.

Sinyal çalışması ve ailenin tarif ettiği bölgede arama çalışması yapan ekipler, yaralanmış şekilde yerde yatan Mustafa Çetin ile karşılaştı.

Çetin, düşerek mahsur kaldığı yerde ilk müdahalesinin yapılmasının ardından polis ve AFAD ekipleri tarafından ambulansın bulunduğu alana indirildi. Çetin tedavisi yapılmak üzere Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Balık tutmak için çıkan Çetin’in düşerek ayağını kırdığı ve yüzünün çeşitli yerlerinde kanamalar nedeniyle mahsur kaldığı öğrenildi.

Mustafa Çetin’in telefonun çekmemesi nedeniyle ailesine ulaşamadığı ve haber veremediği belirtildi. Mustafa Çetin’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, konuyla ilgili tahkikat başlatıldı.

İHA