Bursa’da muhtar, tartıştığı genci silahla yaraladı

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde bir mahalle muhtarı, köy kahvesinde tartıştığı genci silahla bacaklarından vurdu. Hastaneye kaldırılan yaralı genç tedavi altına alınırken, muhtar ise jandarmaya giderek teslim oldu.

Bursa’da muhtar, tartıştığı genci silahla yaraladı
Yayınlama: 19.08.2023
A+
A-

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde iddiaya göre mahalle muhtarı Mehmet Dönmez ile 25 yaşındaki Uğur D.  isimli genç iddialara göre hayvanların bahçeye girmesi nedeniyle dün akşam tartıştı. Daha sonra bu saatlerinde köy meydanında tekrar karşılaşann ve yeniden tartışmaya başlayan ikiliden Muhtar Mehmet Dönmez silahını çıkarıp Uğur D.nin ayaklarına ateş etti.

Uğur Demirel’e ait koyunların mahallede vatandaşların arazilerine girerek otlamasından dolayı muhtar ile Demirel arasında bir gün önce tartışma yaşandığı belirlenirken, Demirel’e ait köpeklerin de bazı vatandaşların bahçesine girdiği ve tavukları da parçaladığı ileri sürüldü. Olay öncesinde ise muhtar Mehmet D.’nin köy kahvesinde Uğur Demirel’i uyardığı, koyunların bahçelere zarar verdiğini söylediği ve bu yüzden ikili arasında tartışma yaşandığı belirlendi.

Diğer yandan, iki bacağından yaralanan Uğur Demirel Orhangazi Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından şehir hastanesine sevk edildi. Olay sonrasında muhtar Mehmet D.’nin jandarmaya giderek teslim olduğu ve olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirlendi.

İHA