Bursa’da koruma altındaki 17 yaşındaki kız asansör boşluğunda ölü bulunmuştu: Cinayetin detayları ortaya çıktı

Bursa’da devlet koruması altında bulunan 17 yaşındaki Yasemin Cemre İçlikan’ın bir inşaatın asansör boşluğunda ölü olarak bulunmasının ardından yürütülen soruşturmada İçlikan’ın erkek arkadaşı tutuklandı.

Bursa’da koruma altındaki 17 yaşındaki kız asansör boşluğunda ölü bulunmuştu: Cinayetin detayları ortaya çıktı
Yayınlama: 29.08.2023
A+
A-

Bursa’da devlet koruması altında olan 17 yaşındaki Yasemin Cemre İçlikan, yurttan izinli ayrıldıktan 4 gün sonra bir inşaatın içi su dolu asansör boşluğunda ölü olarak bulunmuştu.

İçlikan’ın ölümünün ardından yapılan soruşturmada 17 yaşındaki erkek arkadaşı B.G. ile kuzenleri K.D. ve E.C. gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden B.G., çıkarıldığı  nöbetçi mahkemece ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanırken, K.D. ve E.C. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

B.G.’nin, 5 yıldır arkadaşlık ettiği Yasemin Cemre İçlikan’a olay günü kuzeni E.C. ile de birlikte olmasını teklif ettiği, E.C. ve Yasemin’in buna karşı çıkarak tepki gösterdiği, aralarındaki kavganın da bu yüzden çıktığı belirtildi. Sorgusunda suçunu itiraf eden B.G.’nin, “Birlikte uyuşturucu aldıktan sonra, beraber olduk. Daha sonra yanıma kuzenlerim geldi. Bu sırada Yasemin ile tartışıp kavga ettik. Kendisine tekme attım. Dengesini kaybedip asansör boşluğuna düştü. Daha sonra akrabalarımı arayıp, olayı söyledim” dediği öğrenildi.

Haber Merkezi