Bursa’da kadın cinayeti: Uzaklaştırma kararı aldırdığı erkek tarafından öldürüldü

Bursa’da Derya Pas, hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Güner Aydın tarafından evinde 16 yerinden bıçaklanarak katledildi. Derya Pas’ın babası Erol Pas, failin daha önce de bir kişiyi öldürdüğü için hapis yattığını söyledi.

Bursa’da kadın cinayeti: Uzaklaştırma kararı aldırdığı erkek tarafından öldürüldü
Yayınlama: 12.08.2023
A+
A-

BursaTanık/Özel

Bursa’nın Yıldırım ilçesi Karaağaç mahallesinde Güner Aydın tarafından 16 bıçak darbesi ile evinde öldürülen 37 yaşındaki Derya Pas’ın 2 ay önce fail hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenildi. Yıldırım’da meydana gelen kadın cinayetinde Güner Aydın isimli erkek, eskiden birlikte oluğu Derya Pas’ı evine zorla girerek 16 yerinden bıçakladı. Derya Pas, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Olayın ardından kısa sürede yakalanan Güner Aydın, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRMIŞ

Aydın’ın Derya Pas ile ilişkisinin başlamasından kısa bir süre sonra Pas’a şiddet uyguladığını belirten baba Erol Pas, kızının bu nedenle ilişkiyi sonlandırmak istediğini ancak bu kararının Aydın’ı daha da öfkeli hale getirdiğini ifade ederek, “Kızım ilişkiyi sonlandırıp evinin kilidini değiştirdi. Bir kaç gün sonra kızımın evine zorla girmeye çalıştı. Kızım bu olaydan sonra uzaklaştırma kararı aldırdı Güner Aydın hakkında” dedi. Aydın’ın daha önce de başka bir cinayete karıştığını ve bu nedenle hapis yattığı paylaşan baba Erol Pas, Aydın’ın kendisini başka bir isimle tanıttığını belirtti. Baba Erol Pas, Aydın’ın gerçek kimliğini cinayetin ardından öğrendiğini söyledi.

KIZIMIN HAYATINDAN ÇIKMAK İÇİN PARA İSTEDİ

Erol Pas, Aydın’ın kızının hayatından çıkmak için kendisinden 20 bin lira para istediğini ifade etti. Kızının hayatından tamamen çıkmak için para talep eden Aydın’ın bu talebin karşılanmaması üzerine aileyi tehdit etmeye başladığını belirtti.