Bursa’da ‘istek şarkı’ saldırısı: Müzisyen darp edildi

Bursa’da bir eğlence mekanında müzisyen Özkan Süslerer istek parçayı  üst üste iki kez çalmadığı gerekçesi ile 10 kişi tarafından darp edilerek ağır şekilde yaralandı.

Bursa’da ‘istek şarkı’ saldırısı: Müzisyen darp edildi
Yayınlama: 24.10.2022
A+
A-

Haber Merkezi

Ankara’da müzisyen Onur Şener’in istek şarkı çalmadığı gerekçesiyle öldürülmesinin yankıları sürerken, Bursa’da müzisyen Özkan Süslerer istek parçayı “bir süre sonra çalacağım” dediği 10 kişi tarafınan darp edilerek ağır yaralandı. Kaldırıldığı hastanede müzisyen Süslerer’in vücudunda kırıklar olduğu tesbit edildi. Saldırganlar müzisyenin 2 telefonu da olay sırasında kırdı.

SALDIRGANLAR MÜZİSYENİN KABURGASINI KIRDI

Olay, Mudanya ilçesinin Eşkel semtindeki bir eğlence mekanında meydana geldi. İddiaya göre, mekana gelen 10 kişilik grup, o sırada sahnede olan müzisyen Özkan Süslerer’den 2. kez aynı parçayı çalmasını istedi. Müzisyen Süslerer ise çiftetelliyi biraz vakit geçtikten sonra tekrar çalacağını belirtti. Bunun üzerine 10 kişilik grup müzisyenle sözlü olarak tartışmaya başladı, mekan çalışanları ile müşterilerinin araya girmesi ile sözlü tartışma sonlandırıldı. Saldırganlar sahnedeki çalışanların bir süre molaya çıkmasını bekledi. Bu esnada Özkan Süslerer’in molaya çıktığını gören 10 kişi arka bahçede yakaladığı müzisyeni öldüresiye dövdü. Olayı gören mekân çalışanları kavgayı tekrar ayırırken, durumu 112 Acil Çağrı Merkez’ine bildirdi. İhbar üzerine gelen sağlık görevlileri kaburgası kırılan ve yüzü tanınmayacak hâle gelen Süslerer’i hastaneye sevk ederken, jandarma ekipleri yaşanan olayla ilgili tahkikat başlattı. 

‘ÖLÜMDEN DÖNDÜM’

Ölümden döndüğünü belirten 44 yaşındaki 3 çocuk babası müzisyen Süslerer, “Oyun havası çalıyorduk. Yaklaşık 10 dakika sonra sanatçının gelmesiyle müziğe ara verdik. Daha sonra yanıma sahnede oyun oynayan müşterilerden biri geldi ve bana aynı parçayı bir kez daha çalmamı söyledi. Tekrar çiftetelli çalmamı istediler. Bende bir müddet sonra tekrar çalacağımı belirttim. Ardından benimle küfürlü konuşmaya başladı. Ben yine sabırlı davranıp bir şey demedim. Sonra bu 10 kişi bana pusu kurdular. Mola yapmamı beklemişler. Mola yapmak için arka bahçeye çıkınca bir anda darp etmeye başladılar. Bir türlü kaçamadım. Kaburgamda kırık ve omzumda çıkık oluştu. 3 gündür işe gidemiyorum. Bu kişilerden şikayetçiyim. 2 telefonum da kırıldı” diye konuştu. 

Jandarma ekipleri güvenlik kamerasından tespit ettiği zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.