Bursa’da eski eşi tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan kadın: “Öldükten sonra gelen adalet, adalet değildir”

Bursa’da evine girdiği sırada eski eşi tarafından 6 yerinden bıçaklanan Sevda Çakmak, yaşadığı korkunç olayı çektiği video ile anlattı. Saldırganın serbest bırakılmasına tepki gösteren Çakmak, “Öldükten sonra gelen adalet, adalet değildir” diyerek yetkililere seslendi.

Bursa’da eski eşi tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan kadın: “Öldükten sonra gelen adalet, adalet değildir”
Yayınlama: 20.05.2024
A+
A-

19 Mayıs akşamı, İnegöl ilçesi Turgutalp Mahallesi Malazgirt Caddesi’nde yaşanan olayda, 30 yaşındaki müzisyen Sevda Çakmak, evine girerken apartmanın önünde bekleyen eski eşi Sezgin Aslan ile karşılaştı. Aslan, Çakmak’a tekrar bir araya gelme teklifinde bulundu ancak ret cevabı alınca öfkelendi ve iddiaya göre eski eşini bıçaklayıp kaçtı. Yakalanan Aslan, çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Hastanede çektiği videoda yaşadığı saldırıyı anlatan Çakmak, “Müzisyenlik yaparak geçimimi sağlıyorum. 19 Mayıs gecesi kına gecesinden dönerken, eski eşim Sezgin Aslan pusuya yatmış, kendini kamufle etmişti. Evime eşyalarımı taşırken bir anda karşımda belirdi ve cebinden çıkardığı bıçakla beni 6 yerimden bıçakladı. Canım çok yandı, dikiş atıldı. Ben çocuğunu okutmaya çalışan güçlü bir anneyim ve bu saldırıyı hak etmedim. Bu adamı nasıl serbest bırakırsınız? Daha önce birçok kez şikayette bulundum ama sesimiz neden duyulmuyor? Öldükten sonra gelen adalet adalet değildir. Lütfen bana ve çocuklarıma yardımcı olun” diye konuştu.

Daha önce de birçok kez şiddet gördüğünü belirten Çakmak, “Bir okulun önünde öğrenci ve velilerin gözleri önünde şiddete uğramış bir bayanım. Artık onurumu, gururumu, işimi koruyamaz bir duruma geldim. Tek bir canım kalmıştı, onu da parçalamaya kalktı” dedi.

İHA