Bursa Dayanışma Gönüllüleri yardım seferberliğine devam ediyor

Bursa Dayanışma Gönüllüleri Bursa’ya göç eden depremzedelerin yaralarını sarmak için yardım seferberliği başlattı. Dayanışma gönüllüleri depremzedeler için ‘bundan sonra ne yapabilirim?’ diye düşünen herkesi aralarına davet ediyor.

Bursa Dayanışma Gönüllüleri yardım seferberliğine devam ediyor
Yayınlama: 14.02.2023
A+
A-

Üst üste gelen, merkez üssü Pazarçık ve Elbistan olan iki büyük deprem Maraş ile beraber Adana, Adıyaman, Osmaniye, Diyarbakır, Gaziantep, Malatya, Kilis ve Hatay’da ciddi can ve mal kaybına yol açtı. Arama-kurtarma çalışmaları bölgede kademeli olarak sona ererken deprem göçleri yaşanmaya başladı. Depremzedeler tahliye merkezleri, sivil organizasyonlar ya da bireysel çabaları ile Bursa’nın da içinde olduğu birçok şehire göç ediyor.

Bursa Dayanışma Gönüllüleri, Bursa’ya göç eden depremzedelerin yaralarını sarmak için yardım seferberliği başlattı. Bursa Dayanışma Gönüllüleri depremzedelerin sağlık, eğitim, barınma, istihdam sorunları, gıda giyim, hijyen ihtiyaçları, lojistik ve insan gücü ihtiyaçları, sosyal, psikolojik, hukuku bilgilendirme süreçleri ile ilgili destek verebilecek gönüllüleri dayanışmaya davet ediyor.

Gönlü dayanışmadan yana olan tüm yurttaşları göç eden depremzedeler yardımlaşmaya çağıran Bursa Dayanışma Gönüllüsü Koray Aslan, “Yaşadığımız depremden sonra 10 binlerce yurttaşımızı kaybettik yüzbinlerce yurttaşımız ise mağdur durumu düştü. Türkiye toplumu vicdan ve dayanışma duygusu ile deprem bölgesine yardımlar ulaştırdı. Bu toplumumuz adına hepimizi ve içlerinde olarak bizleri süreçte tek mutlu eden tek şey oldu. Depremlerin böyle büyük afetlere dönüşmemesi için neler yapılması gerektiğini biliyoruz, bunun için mücadele ediyoruz. Ancak yaşadığımız sürecin mağdur ettiği yüzbinlerce insanın göç etmek zorunda olduğunu biliyoruz. Bu göçlerin bir kısmının da Bursa’ya olduğunu biliyoruz. Bursa’ya göç eden depremzedelerin her türlü ihtiyaçlarına gücümüz ölçüsünde cevap vermek istiyoruz. Dayanışma göstermek isteyen herkesin yüreğini bir araya koyduğu, ihtiyaç sahiplerine birlikte ulaşıp dertlerini çözmeye çalıştığımız bir süreç oluşturmak istiyoruz. Gönlü dayanışmadan yana olan tüm dostları bu çalışmanın öznesi olmaya çağırıyoruz.” dedi.

 

Haber Merkezi