Bursa’da CHP ilçe binasına saldırı: İstanbul’da yapılan saldırının devamıdır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Nilüfer İlçe Başkanlığı’na dün gece saatlerinde saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonrası açıklama yapan CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, “Gergin bir sürecin bu kadar daha üst düzeyde gerginliğe taşınmasının hiçbir kimseye faydası olmayacağından hareketle yapılan bu faaliyetin, yapılan bu eylemin karşısında olduğumuzu şiddetle kınadığımızı, CHP’nin İlçe Örgütü olarak bir kez daha belirtmek istiyoruz. Partimizin terör örgütüyle ilişkilendirilerek ilçe binamıza bu şekilde yapılan saldırının kabul edilebilir hiçbir tarafı yoktur.” dedi.

Bursa’da CHP ilçe binasına saldırı: İstanbul’da yapılan saldırının devamıdır
Yayınlama: 08.04.2023
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Nilüfer İlçe Binası’na dün gece saatlerinde saldırı gerçekleştirildi. Saldırıyı gerçekleştiren iki kişinin henüz kimliği belirlenemezken, parti binasının duvarına “CHPKK” ve “İşbirlikçi Kemal” yazıları yazıldı. Ayrıca partinin logosu da tahrip edildi.

Saldırı sonrası CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı bir basın açıklaması gerçekleştirerek saldırıya tepki gösterdi.

Kimliği henüz belirlenemeyen 2 kişinin duvarlara sprey boya ile siyasi içerikte yazılar yazması ve CHP logosu bulunduğu parti pankartının yırtılması üzerine CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan ve CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz saldırı halkında önemli açıklamalarda bulundu.CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, “Partimizin terör örgütüyle ilişkilendirilerek ilçe binamıza bu şekilde yapılan saldırının kabul edilebilir hiçbir tarafı yoktur” dedi.

Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Yaklaşmakta olan 14 Mayıs seçimleri öncesinde maalesef istemediğimiz görüntülerle karşı karşıya kaldık Nilüfer ilçemizde. Cumhuriyet Halk Partisi Nilüfer ilçe binamızda faaliyet devam ediyor. Özellikle seçime dönük çalışmalarımız devam ederken gece saatlerinde kendini bilmez olarak adlandıracağımız birkaç kişi tarafından bina duvarlarımıza birtakım yazılama faaliyetleri gerçekleştirilmiştir. Gergin bir sürecin bu kadar daha üst düzeyde gerginliğe taşınmasının hiçbir kimseye faydası olmayacağından hareketle yapılan bu faaliyetin, yapılan bu eylemin karşısında olduğumuzu şiddetle kınadığımızı, CHP’nin İlçe Örgütü olarak bir kez daha belirtmek istiyoruz. Partimizin terör örgütüyle ilişkilendirilerek ilçe binamıza bu şekilde yapılan saldırının kabul edilebilir hiçbir tarafı yoktur. Bu tarz durumların fayda getireceği de hiçbir süreç olmamıştır ülkemizde. Gece saatlerinde yapılan bu yazılama çalışmasından sabaha karşı bizim haberimiz oldu. Buradan Bursa Emniyetine de çok teşekkür ediyoruz. Konuyu öğrenir öğrenmez müdahalelerini gerçekleştirdiler. Gerek tespit çalışmalarını gerek kamera görüntülerini kendilerine ilettik. Kamera görüntüleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyorlar ve faillerin de bir an önce yakalanarak gerekli işlemlerin başlatılması için üst düzeyde çalışmalarını sürdürüyorlar.”

KARANLIK OLAYLARIN TARAFI OLMAYACAĞIZ

Yılmaz, “Millet İttifakı’nın da diğer il başkanları, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti il başkanları da geçmiş olsun ziyaretinde bulundular ilçe binamıza. Geçtiğimiz haftalarda bir yaklaşık 20 gün önce de yine ilçe binamızın diğer yüzünde bulunan pankarta bir falçatayla yapılan saldırı vardı. Biz tabii bunu önemsemedik ama dün akşam gerçekleşen bu yazılama faaliyetinden dolayı rahatsız olduğumuzu ve hukuki sürecinde bir an önce başlatılması için elimizden gelen tüm çabayı da ortaya koyacağımızı göstermiş olduk. Bundan sonraki süreçte kalan 35 günlük süreçte bu tarz gerilimlerin, bu tarz yaşanan olumsuz durumların yaşanmamasını diliyoruz. Barış içinde, demokrasi içinde bu seçime gitmek en büyük ümidimiz. Biz kavganın, karanlık olayların herhangi bir tarafı olmayacağımızı buradan bir kez daha beyan ediyoruz” şeklinde konuştu.

İSTANBUL’DA YAPILAN SALDIRININ DEVAMI OLARAK GÖREBİLİRİZ

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan yaptığı açıklamada, ‘bu demokrasiye yapılan bir saldırıdır. Bu saldırılar bizi asla yıldıramaz’ dedi.

Konuşmasını sürdüren Özkan, “Bir süre önce İYİ Parti’yle başlayan ve maalesef İl binasına İstanbul’da yapılan saldırının bir devamı olarak görebiliriz. iktidar maalesef seçim sürecinde kendi isteğini anladıktan sonra muhtemelen çeşitli söylemlerle bu eylemleri destekleyen bir yapıya dönüştürüyor ama bundan son derece rahatsızız. Emniyet güçleri bu işin takipçisi olacaktır. Biz de takipçisi olacağız. Bu demokrasiye yapılan bir saldırı olarak biz bunu görüyoruz. Ama bu saldırılar bizi yıldıramaz. Biz 14 seçimi kazandıktan sonra bu atmosferden ülkemizi kurtarmak adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu saldırının da takipçisi olacağız. Umarım failler en kısa zamanda bulunup hak ettikleri cezayı alırlar” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi