Bursa’da alkollü arkadaşına ceza yağdı, o ise konser verdi

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde trafik polislerinin uygulama noktasından kaçarken başka bir uygulama noktasında yakalanan 1.14 promil alkollü sürücünün aracı trafikten men edilip 6 ay ehliyetine el konuldu. Alkollü sürücünün yanındaki arkadaşları trafik polislerine mini konser verdi. 

Bursa’da alkollü arkadaşına ceza yağdı, o ise konser verdi
Yayınlama: 24.12.2022
A+
A-

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde uygulama noktası kuran trafik polislerini gören sürücü, yanında bulunan arkadaşıyla kaçmak isterken başka bir uygulama noktasına takıldı. Alkol testi yapan ekipler sürücünün 1.14 promil alkollü olduğunu gördü. Bunun üzerine aracı bağlanan sürücünün arkadaşı, Şafak Sezer ve Azer Bülbül’e benzer duruşuyla trafik polislerine “ Seni sevdim, bir gül gibi”, “Kör kurşun” parçalarını söyleyip mini konser verdi.

MEŞHUR OLURSAM SANA ARABA ALIRIM

Herkesi şoke eden sürücünün arkadaşı Mehmet D. , kendisini çeken basın mensubuna “Meşhur olursam sana uno araba alacağım” dedi.

Öte yandan, alkollü yakalanan sürücünün 6 ay ehliyetine el konuldu ve 1823 lira ceza kesildi. Sürücü polis ekiplerince ifadesi alınmak üzere karakola götürülürken, arkadaşı ise peşinden koşarak karakola geldi. Karakola koşarak giren Mehmet D. bu kez de “Girişimiz var ama bakalım çıkışımız nasıl olacak?” diyerek herkesi güldürdü.
Görevini yapan polis memurlarını alçılı eliyle tebrik eden Mehmet D. “Herşey vatan için” ifadelerini kullandı.

İHA