Bursa’da 17 yaşındaki çocuk asansör boşluğunda ölü bulundu: Üç gözaltı

Bursa’da bir inşaatın içi su dolu asansör boşluğunda cansız bedeni bulunan 17 yaşındaki Yasemin Cemre İ. hakkında yürütülen soruşturmada 3 kişi gözaltına alındı.

Bursa’da 17 yaşındaki çocuk asansör boşluğunda ölü bulundu: Üç gözaltı
Yayınlama: 28.08.2023
A+
A-

Bursa’nın Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi’nde atıl bir inşaatta dün meydana gelen olayda koruma altında olduğu öğrenilen 17 yaşındaki Yasemin Cemre İ.’nin bir inşaatın içi su dolu asansör boşluğunda cansız bedenine ulaşıldı.

Olayla ilgili yürütülen soruşturmada Yasemin Cemre İ.’nin ölümüyle ilgili bölgedeki kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, görgü tanıklarına da başvurduktan sonra aralarında erkek arkadaşının da olduğu 3 şüpheliyi gözaltına aldı.

Cinsel istismara uğrayıp uğramadığı araştırılan gen kızın kesin ölüm nedeninin otopsisinin ardından belli olacağı ifade edildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yurttan kaçtığı öne sürülen Yasemin Cemre İ’nin ölümüne ilişkin bir açıklama yaptı.

BAKANLIK: HUKUKİ SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı basın yayın organlarında yer alan “17 Yaşındaki Kız Çocuğu İnşaatta Ölü Bulundu” başlıklı haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Haberlere konu olan Y.C.İ, 26 Ekim 2021 tarihinden itibaren Bakanlığımıza ait bir kuruluşta koruma ve bakım altında tutulmuştur.

23 Ağustos 2023 tarihinde kuruluşumuzdan izinli olarak ayrılan Y.C.İ, izin süresi bitiminde kuruluşa dönmemiş, bunun üzerine kuruluş görevlilerimiz ivedilikle kolluk kuvvetlerine kayıp bildiriminde bulunmuştur.

Gelen ihbar üzerine olay yerine intikal eden personellerimiz vefat eden kişinin Y.C.İ. olduğunu doğrulamıştır. Olayla ilgili olduğu tespit edilen 3 kişi gözaltına alınmış, adli süreç devam etmektedir.

Bakanlık olarak suçluların en ağır cezayı alması için davaya müdahil olarak hukuki sürecin yakından takipçisi olacağız.”

Haber Merkezi