Bursa’da 16 yaşındaki kız çocuğu 2.5 ay boyunca işkence ve istismara maruz kaldı

Bursa’da 16 yaşındaki kız çocuğunu kaçıran erkek, 2.5 ay boyunca  işkence ve cinsel istismarda bulundu. İşkence anlarını videoya çekip sosyal medyasında paylaşan şüpheli, çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bursa’da 16 yaşındaki kız çocuğu 2.5 ay boyunca işkence ve istismara maruz kaldı
Yayınlama: 04.09.2023
A+
A-

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Yunuseli Mahallesi’nde bulunan evinde annesi S.G(33) cezaevine girdiği için yalnız yaşayan N.G(16) bir buçuk yıl önce tanıştığı erkek tarafından alıkonuldu. İddiaya göre 10 Haziran’da H.H.(22), N.G’yi kaçırıp yine aynı mahallede bulunan babasının evine getirerek işkence ve cinsel istismarda bulundu.

20 Ağustos’ta cezaevinden çıkan anne S.G ise durumu öğrenince konuyu polise bildirdi. Şikayet sonrası polis ekiplerince 27 Ağustos’ta kurtarılan 16 yaşındaki kız çocuğu ailesine teslim edilirken şüpheli H.H. ise gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemede tutuklanan H.H.’nın N.G’yi tehdit ettiği ve bu anları sosyal medyada paylaştığı ortaya çıktı.

16 yaşındaki kız çocuğu 2.5 ay süren işkence ve istismar nedeniyle vücudunun bir çok noktasında yara ve yanıkların oluştuğunu dile getirerek, “Bana zorla cinsel istismarda bulundu. Kabul etmediğim zaman beni dövüyordu, şiddet uyguluyordu. Annemin kolunu kesit. Kardeşlerimin rüyasına giriyordu, korkudan yatamıyorlardı. Kafama silahın dipçiğiyle vurdu, elimi sıcak suyla yaktı, beni demirlerle dövdü. Beni videoya alıp, internete attı. Sonuna kadar şikayetçiyim” dedi.

 

 

 

İHA