Bursa Valiliği’nden kuvvetli yağış uyarısı

Bursa Valiliği, perşembe ve cuma günü yaşanacak kuvvetli yağış nedeniyle yurttaşlara tedbirli olunması çağrısında bulundu.

Bursa Valiliği’nden kuvvetli yağış uyarısı
Yayınlama: 28.09.2023
A+
A-
Bursa Valiliği, perşembe ve cuma günleri Karacabey, Mustafakemalpaşa, Mudanya, Gemlik, Osmangazi, Nilüfer, Gürsu, Kestel, Yıldırım, İznik, Orhangazi, Yenişehir’de yaşanacak kuvvetli yağış konusunda yurttaşları uyardı.
Valilikten yapılan açıklamada ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması çağrısında bulunuldu.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezince yapılan son değerlendirmelere göre; ilimiz çevrelerinde halen devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, ilimizin  kuzey ilçelerinde (Karacabey, Mustafakemalpaşa, Mudanya, Gemlik, Osmangazi, Nilüfer, Gürsu, Kestel, Yıldırım, İznik, Orhangazi, Yenişehir) yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden; meydana gelebilecek; ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Geçerlilik Periyodu: 28.09.2023 18:00  –  29.09.2023 06:00″
Haber Merkezi