Bursa trafiğine Zafer Bayramı düzenlemesi: Kapatılacak yollar açıklandı

Bursa’da Zafer Bayramı sebebiyle trafikte bazı düzenlemelerin yapılacak. Sürücüler, alternatif güzergahları kullanması trafiğin aksamasını önleyecek.

Bursa trafiğine Zafer Bayramı düzenlemesi: Kapatılacak yollar açıklandı
Yayınlama: 29.08.2023
A+
A-

Bursa’da 30 Ağustos Çarşamba günü Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde çelenk sunma töreni, kutlama ve geçit töreni yapılacağından Atatürk Caddesi – Heykel Atatürk heykeli önünde yapılacak tören ile ilgili olarak saat 08.00’den itibaren etkinlik sonuna kadar kadar Ordu Evi Temiz cadde arası gidiş-geliş, Cemal Nadir caddesi (Varyant altı) – Atatürk caddesi (Setbaşı kavşağına kadar olan alan gidiş-geliş) – İnönü Caddesi Dörtyol kavşağı arası, Gökdere Bulvarı Mahmudiye kavşağı ile Setbaşı kavşağı arası, Çelebi Mehmet bulvarı 1. Yeşil Caddesi kavşağı ile Setbaşı kavşağı arası güzergahları etkinlik sonuna kadar araç trafiğine kapatılacaktır.

Yapılan açıklamada, trafiğe kapalı yollardan geçmek isteyen araç sürücülerinin alternatif güzergah olarak Cemal Nadir caddesi (varyant altı) Ahmet Hamdi Tanpınar caddesi ve Haşim İşcan caddesi istikameti, Eşrefiler caddesi, Altıparmak caddesi, Stadyum caddesi, Ankara Yolu caddesi, Ali Ferruh Yücel caddesi, İncirli caddesi kullanmalarının uygun olacağı ifade edildi.

Ayrıca 30 Ağustos Çarşamba günü 07.30-11.30 saatleri arasında “Nilüfer Bursa Yarı Maratonu” yarışı gerçekleştirileceğinden, Nilüfer Halk Evinden başlayıp tekrar Nilüfer Halk Evi önünde sonlanacak olan koşu yarışı ile ilgili olarak saat 07.00’den itibaren etkinlik sonuna kadar Nilüfer Halk Evi önü 2. Er sokağı takiben Barbaros caddesine kadar güzergâh gidiş-geliş olarak, Kanuni caddesi 2. Er sokak arası (Nilüfer İlçe Emniyet Önü) gidiş-geliş, Şehit Jandarma Ast. Zeki Burak Okay caddesi ile Sıhhat sokak kavşağından Sıhhat sokağı takiben Ahmet Vefik Paşa caddesi, Barbaros caddesi Acıbadem Hastanesine kadar gidiş-geliş, FSM Köprü ile Esentepe kavşağı Arası (FSM Bulvarı) gidiş-geliş, İzmir Yolu FSM Köprü ile Ata Bulvarı Kavşağı (Çalı Kavşağı) arası İzmir İstikameti, Ata Bulvarı Kavşağı Sanayi Caddesi Kavşağı (Sönmez Filament köprüsü) gidiş istikameti, Sönmez Filament köprüsü Esentepe Kavşağı arası Acemler istikameti güzergahları etkinlik sonuna kadar araç trafiğine kapatılacaktır.

Trafiğe kapalı yollardan geçmek isteyen araç sürücülerinin alternatif güzergah olarak Yıldırım Caddesi, Beşevler Caddesi, Bilginler Caddesi, Tuna Caddesi, Yunuseli Hamitler Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve Ata Bulvarı Sönmez Filament İzmir Yolu caddesi istikametlerini kullanmalarının uygun olacağı değerlendirilmektedir.

İHA