Bursa Tabip Odası’ndan öğrenciler için anlamlı etkinlik

Bursa Tabip Odası’ndan öğrenciler için anlamlı etkinlik
Yayınlama: 28.09.2022
A+
A-

Bursa Tabip Odası, 5 Ekim tarihinde düzenleyeceği konser ile tıp fakültesi öğrencilerine burs fonu oluşturacak. 

Haber Merkezi

Bursa Tabip Odası (BTO) düzenleyeceği konser etkinliğiyle, maddi imkansızlıklar yaşayan tıp fakültesi öğrencilerine burs verecek. 5 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 20’de BAOB Oditoryumu’ndaki etkinlikte sanatçı Nida Ateş’in sahne alacak. Biletlerin satış noktası ise Bursa Tabip Odası, Tabipler Lokali, Ezgi Kitabevi ve Caddeüstü Restaurant’lar olacak.

“Bursa fonu en değerli çabamız”

Bursa Tabip Odası Başkanı Tufan Kumaş, bu zamana kadar hekimlerin çalışma koşullarıyla ilgili birçok eylemde bulunduklarını ve en değerli çabalarından birinin de burs fonu olduğunu dile getirdi. 

2011 yılından beri burs komisyonunun çalıştığını ve çok sayıda öğrenciye yardımcı olduklarını dile getiren Kumaş, temel ihtiyaçlar konusunda zorluk yaşayan öğrencilere destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Burs fonunun kaynağının temel olarak bağışçılar olduğunu ifade eden Kumaş, düzenlenecek konserle beraber fona ek bir gelir kaynağı olacağını söyledi. 

11 yılda 378 öğrenciye burs verildi

Bursa Tabip Odası, 2011 yılından beri 378 öğrenciye yaklaşık 800 bin lira burs verdi. Tabip Odası her yıl ortalama 55 öğrenciye burs vermeyi hedefliyor.

Kumaş ayrıca konser etkinliği dışında dileyen kişilerin Bursa Tabip Odası’nın web sitesi aracılığıyla burs komisyonunun iletişim bilgilerine ulaşabileceğini ve banka hesaplarından bağışta bulunabileceğini dile getirdi.