Bursa’da hava nasıl olacak?

Meteoroloji hava durumu tahminlerini açıkladı. Tahminlere göre ülkenin doğu ve kuzey kısımları yağışlı geçecek. Peki Bursa’da hava nasıl olacak? Bursa’da bugün hava sıcaklığı tahmini en yüksek 24 derece iken en düşük 10 derece ve güneşli olacak.

Bursa’da hava nasıl olacak?
Yayınlama: 24.10.2022
A+
A-

Haber Merkezi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminini açıkladı. Tahminlere göre Türkiye’nin kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve yer yer bulutlu olacak. Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop ve Artvin çevreleri ve Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin de açık geçeceği tahmin edildi.

Yağışlar Rize ve Artvin’in kıyı kesimleri ile Trabzon’un doğusunda kuvvetli olmak üzere; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacak.

Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’da havanın az bulutlu ve açık olması bekleniyor. Batı Karadeniz parçalı ve az bulutlu, Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor. Yağışlar, Rize ve Artvin’in kıyı kesimleri ile Trabzon’un doğusunda kuvvetli olacak.

Bursa’nın hafta boyu güneşli olacağı tahmin ediliyor. Haftaiçi güneşli geçecek Bursa’da gündüz en yüksek sıcak 20 derecenin altına düşmeyecek. Gece ısısı ise en düşük 7 derece olacak.