Bakan Yerlikaya: 1 bina yıkıldı, 2 ağır hasarlı bina yan yattı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından yaptığı açıklamada 1 metruk binanın yıkıldığını, 2 ağır hasarlı binanın ise yan yattığını açıkladı. Yerlikaya; korku, panik ve yüksekten atlama nedeniyle 22 yurttaşın ise hafif şekilde yaralandığını söyledi.

Bakan Yerlikaya: 1 bina yıkıldı, 2 ağır hasarlı bina yan yattı
Yayınlama: 10.08.2023
A+
A-

Malatya’da meydana gelen ve çevre illerde hissedilen 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından Malatya Valisi Ersin Yazıcı açıklama yaptı.

Yazıcı, Battalgazi ilçesinde 1 metruk binanın yıkıldığını, sokaktan geçen 1 çocuğun ise ayağının kırıldığını açıkladı.

Yazıcı şunları söyledi:

“Ekiplerimiz saha taramalarınız gerçekleştiriyor. Şu ana kadar Battalgazi ilçesindeki 1 metruk binada yıkım oldu. Sokaktan geçen 1 çocuğun ayağı kırıldı ve hastaneye intikal ettirildi. Birkaç tane de balkondan atlama vakası mevcut. Ekiplerimiz, sahadaki tarama faaliyetlerini sürdürüyor.”

Saat 22.22’de açıklama yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise 1 metruk binanın yıkılmasının yanı sıra 2 ağır hasarlı binanın da yan yattığını bildirdi.

Can kaybının yaşanmadığını duyuran Yerlikaya; korku, panik ve yüksekten atlama nedeniyle 22 yurttaşın da hafif yaralandığını söyledi.

Yerlikaya’nın açıklaması şöyle:

“Malatya ili Yeşilyurt ilçesinde 5.3 büyüklüğünde meydana gelen depremde ekiplerimizin saha tarama çalışmaları devam etmektedir. İlk belirlemelere göre 1 metruk bina yıkılmış ve 2 Ağır hasarlı bina yan yatmıştır. An itibari ile can kaybımız yoktur. Korku, panik ve yüksekten atlama nedeniyle 22 vatandaşlarımız hafif yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah ülkemizi her türlü afetlerden korusun.”

Haber Merkezi