Bakan Özhaseki açıkladı: Bursa’da yanan bölgeler yeniden ağaçlandırılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Çanakkale, Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te yanan bölgelerde yeniden ağaçlandırma çalışmalarının yapılacağını söyledi.

Bakan Özhaseki açıkladı: Bursa’da yanan bölgeler yeniden ağaçlandırılacak
Yayınlama: 24.08.2023
A+
A-

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Çanakkale’de meydana gelen ve kontrol altına alınan yangın sonrası sosyal medyadan önemli açıklamalarda bulundu.

Özhaseki; Çanakkale, Bursa, Eskişehir ve Bilecik’te meydana gelen orman yangınlarında zarar gören yerlerin yeniden ağaçlandırılacağını söyledi.

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Özhaseki şu açıklamalarda bulundu:

“Çanakkale’de kontrol altına alınan yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ekiplerimiz sahada hasar tespit çalışmalarına başladılar.

Çanakkale’nin yanı sıra Eskişehir, Bursa ve Bilecik’te de meydana gelen yangınlarda zarar gören yeşil alanlarımızı Tarım ve Orman Bakanlığımızla birlikte hiç vakit kaybetmeden yeniden ağaçlandıracağız.

HER AĞACIN YERİNE BİR FİDAN

Vatandaşlarımız hiç endişe etmesinler. Yanan her bir ağacımızın yerine yeni bir fidan dikeceğiz. Yeşil doğamızın tahrip edilmesine, ülkemizin akciğerleri olan ağaçlarımızın yok olmasına, ekolojik dengenin zarar görmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Yangının kontrol altına alınmasında emekleri geçen başta Tarım ve Orman Bakanlığı ekipleri olmak üzere sahada cansiparane bir şekilde mücadele eden herkese teşekkür ediyor, bir kere daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Haber Merkezi