Bakan Bozdağ’dan Sinan Ateş açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili, “Karanlıkta kalan hiçbir yön olmayacak, her yönüyle aydınlatılacak.” dedi.

Bakan Bozdağ’dan Sinan Ateş açıklaması
Yayınlama: 11.01.2023
A+
A-

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Bozdağ, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ankara’da öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’le ilgili konuşan Bozdağ, “Bütün boyutlarıyla soruşturuluyor. Karanlıkta kalan hiçbir yön olmayacak, her yönüyle aydınlatılacak. Kimsenin şüphesi olmamalı, yargı işliyor” dedi. 13 kişinin tutuklu olduğunu ve 1 kişinin de arandığını hatırlatarak Bozdağ, “Tetikçi de yakalanıp adalete teslim edilecek” dedi.

Bozdağ gündeme ilişkin diğer konularda da açıklamada bulundu. Başörtüsü teklifine dair konuşan Bozdağ, “Bu düzenlemeye kökten karşı çıkmayı tarih affetmez” dedi.

İMAMOĞLU DAVASI İÇİN ‘RANT’ DEDİ

Bozdağ, Ahmet Davutoğlu’nun ‘çoklu aday’ önerisini ise “Hükümeti yetkisiz kılmakla hiçbir farkı yok” olarak değerlendirdi.

Bozdağ, HDP’nin kapatma davasına ilişkin de “Görülen davada bakan olarak kanaatimi paylaşmam doğru olmaz” şeklinde konuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla ilgili dava sürecini de değerlendiren Bozdağ, “Üç defa reddi hakim talebinde bulundular. Ne yapacağız CHP Genel Merkezi’nden hakim mi bulacağız. Rant peşindeler” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi