Bahçeli’den Erdoğan’ın adaylığı yorumu: Hukuki, meşru ve ahlaki

MHP lideri Devlet Bahçeli Amasya’daki mitinge Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden adaylığına ilişkin konuştu. Bahçeli, “Erdoğan’ın adaylığı meşrudur, hukukidir, anayasaldır, ahlakidir. Tartışmaya açan milli irade dolandırıcılardır.” dedi.

Bahçeli’den Erdoğan’ın adaylığı yorumu: Hukuki, meşru ve ahlaki
Yayınlama: 29.01.2023
A+
A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Amasya’da düzenlenen mitingde konuştu.

Muhalefet partileri Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanlığına adaylığını koymasının hukuki olmadığını dile getiriyor.

Bahçeli ise ittifak ortağı Erdoğan’a sahip çıkarak adaylığının hukuki, meşru ve ahlaki olduğunu söyledi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının henüz açıklanmamasına değinen Bahçeli, “Seçim tarihi açıklanınca adayı açıklayacağız demişlerdi, ancak şimdiye kadar adayını duyan yoktur. Altılı Masa konsey yapılanmasıyla kukla bir Cumhurbaşkanı arayışına girmişlerdir. Sonuç bildirisi olarak yayınladıkları kâğıt parçacığı ise rant ve gelir paylaşımın belgesi niteliğindedir.” dedi.

“TARTIŞMAYI AÇAN MİLLİ İRADE DOLANDIRICILARIDIR”

Erdoğan’ın adaylığını değerlendiren Bahçeli şunları söyledi:

“Erdoğan’ın adaylığı meşrudur, hukukidir, anayasaldır, ahlakidir. Tartışmaya açan milli irade dolandırıcılardır. Tespitimiz, Millet İttifakı’nın kaosa oynadığı yönündedir. Sandıkta alamayacağı neticeyi sokakta almak için denklem kuran bir cukka ittifakıdır. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Bizim cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhurbaşkanı adaylığımızdan vazgeçersek namerdiz.”

Haber Merkezi