Bahçeli, deprem bölgesindeki yardım faaliyetlerini hedef aldı

Maraş’taki depremlerden sonra sessizliğe bürünen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, yardım kampanyalarıyla depremzedeler için seferber olan AHBAP ve Babala TV ekibini hedef aldı.

Bahçeli, deprem bölgesindeki yardım faaliyetlerini hedef aldı
Yayınlama: 14.02.2023
A+
A-

Maraş’ta 9 saat arayla meydana gelen ve 10 ilde yıkıma yol açan depremin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin suskunluğu dikkat çekmişti.

MHP Grup Toplantısı’nda konuşan Bahçeli “Savaşlara, doğal afetlere, salgın hastalıklara, darbe teşebbüslere, isyan girişimlerine, istiklalimize yönelik menfur suikastlara karşı aynı cephede mücadele ettik. Enkazın üzerinde tepinen utanmazlara her dönemde şahitlik ettik. İnsanlarımız imdat çağrısı yaparken, milletimizin ahları arşı titretirken, afetzedeler hayata tutunmaya çalışırken, vicdan fukaralarını esefle, ibretle izledik” dedi.

Bahçeli, Maraş merkezli depremlerin ardından bölgede yaşananları eleştiren, “Devlet nerede?” diye soran kişilere “Kanı bozuk” dedi.

MHP lideri, depremin ardından sadece grup toplantısında konuşmuş olması ve başka bir açıklama yapmış olmamasına yönelik eleştirilere de tepki göstererek “Deprem bölgesine gitmek için uygun zamanı bekledim. MHP nerede diye soranları ciddiye alıp cevap verecek değilim” ifadelerine yer verdi.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ YARDIM FAALİYETLERİNİ HEDEF ALDI

Bahçeli, deprem bölgesinde yer alan ve yardımları, arama-kurtarma çalışmalarını organize etmeye çalışan Haluk Levent ile Oğuzhan Uğur’a da tepki göstererek, iki isme “Sahtekar” dedi, yardımların AFAD’a yapılması gerektiği görüşünü savundu.

Bahçeli, deprem bölgesindeki yardım faaliyetlerini hedef alarak “Devleti bir kenara itip ahbap çavuş ilişkisi içinde yardım toplanması bizim nazarımızda yanlıştır. Devletin yetişemediği ne vardır ki Ahbapçılar ve Babalacılar kanat çırpmaktadır?” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bin nasihat fayda etmiyor ama yeri geliyor bir musibet kendimize gelmemize vesile oluyor. Milli birlik ve beraberlik ruhuyla kenetlenmemiz gereken dönemdeyiz. Yara bere içindeyiz ama mutlaka iyileşeceğiz. Manevi bir imtihandayız ama bu imtihandan alnımızın akıyla çıkacağız. Hayır ve şerrin Allah’tan geldiğine inanıyoruz. Sarsıldık fakat düşmeyeceğiz. İnsanlarımızı kaybettik fakat milletçe kaybolmayacağız. Binalar üzerimize çöktü ama Türkiye’nin tökezlemediğini göstereceğiz.

‘NOTLARIMIZI ALIYORUZ’

İyiliğe sessiz kalıp kötülüğe nefes alan çapulcuları, dişimize sıkarak tahammül sınırlarımızı zorlayarak takip ediyor, lazım gelen notlarımızı da alıyoruz.

‘BÖLGEYE GİDECEĞİM’

Titiz çalışmaları meşgul etmemek için gelişmeleri Ankara’dan takip ettim. Bahçeli: Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Adana ve Malatya’da milletimle tek ses olacağım. Sırayla ziyaret edeceğim. Başkaları gibi şov peşinde değiliz. Şimdi vakit yollara düşme vaktidir. Milletimle tek yürek olacağım. Deprem bölgesine gitmek için uygun zamanı bekledim. MHP nerede diye soranları ciddiye alıp cevap verecek değilim.

‘YARDIMLAR AFAD’A YAPILMALI’

Devleti bir kenara itip ahbap çavuş ilişkisi içinde yardım toplanması bizim nazarımızda yanlıştır. Devletin yetişemediği ne vardır da ahbapçılar ve babalacılar akbaba gibi kanat çırpmaktadır? Yardımların AFAD aracılığıyla yapılması en doğru yoldur.”

Haber Merkezi