Gülşen: Aranızda emniyetten kimse var mı?

Tutuklanmasının ardından aylar sonra özel bir şirketin yılbaşı gecesinde sahne alan ünlü şarkıcı Gülşen dinleyicilere,  “Aranızda emniyetten kimse var mı? Ona göre dikkatli konuşayım” dedi.

Gülşen: Aranızda emniyetten kimse var mı?
Yayınlama: 22.12.2022
A+
A-

Şarkıcı Gülşen, nisan ayında sahne aldığı bir konserde imam hatip liselilere yönelik söylediği sözler nedeniyle eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Sosyal medyada yayılan görüntü sonrası ünlü şarkıcı 25 Ağustos’ta tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Gülşen’in söylediği sözler nedeniyle tutuklanması kamuoyunda büyük tepkilere neden oldu, şarkıcının avukatlarının 29 Ağustos’ta yaptığı tutukluluğa itiraz talebi kabul edilerek 29 Ağustos tarihinde konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla tahliye edilen Gülşen’in konutu terk etmeme şartı da 12 Eylül’de kaldırıldı.

Dava devam ederken Gülşen geçtiğimiz günlerde özel bir şirketin yılbaşı kutlamalarında aylar sonra sahne aldı.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre ünlü şarkıcı konseri dinlemeye gelenlere, “Aranızda emniyetten kimse var mı? Ona göre dikkatli konuşayım” şeklinde soru yöneltti.

NE OLMUŞTU?

Şarkıcı Gülşen, 30 Nisan 2022’de Ataşehir’de verdiği konserde imam hatip liselilere yönelik sözlerinin sosyal medyada yayınlanmasının ardından iktidara yakın isimler tarafından sosyal medyada hedef gösterildi. Şarkıcı, 25 Ağustos’ta halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçlamasıyla tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Suçlamayı reddeden Gülşen, sözleri nedeniyle özür diledi. 29 Ağustos tarihinde tutukluluğuna yapılan itirazın kabul edilmesiyle konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla tahliye edilen Gülşen’in konutu terk etmeme şartı da 12 Eylül’de kaldırıldı.

21 Ekim Cuma günü hâkim karşısına çıkan Gülşen’in karakola imza atma şartı da kaldırıldı. Son olarak şarkıcının ‘yurtdışına çıkış yasağı’ da 250 bin TL’lik güvence miktarı yatırması karşılığında mahkeme tarafından kaldırıldı.

Davanın ikinci duruşması dün İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Gülşen’in avukatı Emek Emre, “Yurtdışı çıkış yasağı ağır ceza mahkemesinde kaldırıldı. Mahkemeden güvence bedeli olarak verilen paranın iade edilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı. Mahkeme, mütalaasını hazırlaması için dosyayı savcıya gönderdi. Mahkeme güvence bedelinin iade edilmesi talebini reddederek, eksiklikleri giderilmesi için duruşmayı 1 Mart 2023 tarihine erteledi.

Haber Merkezi