Av tüfeğiyle yanlışlıkla oğlunu vurmuştu: Eşini oğlunu öldürmekle tehdit ettiği iddia edildi

Ankara’da av sırasında oğlunu vurduktan sonra intihar eden baba hakkında, eşini oğlunu öldürmekle tehdit ettiği iddia edildi.

Av tüfeğiyle yanlışlıkla oğlunu vurmuştu: Eşini oğlunu öldürmekle tehdit ettiği iddia edildi
Yayınlama: 24.09.2023
A+
A-

Dün sabah saatlerinde Ankara’nın Ayaş ilçesinde meydana gelen olayda 10 yaşındaki oğlu Emir D. ile ava giden Gösel D. silahını kontrol ettiği sırada yanlışlıkla ateşleyerek oğlunu vurdu.

Kamuoyuna yansıyan haberlerde Göksel D.’nin oğlunun acısına dayanamayarak intihar ettiği bilgisi paylaşılmıştı.

Yakınları tarafından cenazesi teslim alınan Göksel D., öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Sincan Malıköy Mezarlığı’nda, oğlu Emir D. ise Sincan Cimşit Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi. Emir D.’nin iki çocuklu ailenin küçük oğlu olduğu öğrenildi.

“‘KENDİMİ VE ÇOCUĞUMU ÖLDÜRECEĞİM’ DİYE MESAJ ATMIŞ”

Olayla ilgili konuşan Emir D.’nin dayısı Ferhat Yurt, “Çocuğun babası av tutkunuydu. O gün de ava gitmişler. Sabahında da bize haber geldi çocuğun yanlışlıkla vurulduğu yönünde. Sonra da intihar etmiş. Önceki günler eşine mesaj göndermiş ‘Kendimi ve çocuğumu öldüreceğim’ diye. Anne ile babanın arası iyi değildi. Sıkıntılar vardı, ayrılmışlardı. Vefat eden çocuğa babası bakıyordu. Diğer çocuk da annesinde kalmıştı. Her ihtimali düşünmek lazım ama ben babanın bilerek çocuğunu öldürdüğünü düşünmüyorum. Anne ile baba arasındaki problemlerden bize çok bahsetmiyorlardı. Bilerek mi oldu bu olay, yoksa yanlışlıkla mı biz de bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği aktarıldı.