Aralarında para toplayan 11 temizlik görevlisi piyangoda büyük ikramiyeyi kazandı

Hindistan’da piyango bileti satın almak için aralarında para toplayan 11 temizlik görevlisi, 1.2 milyon dolar kazandı. Kadınların, parayı denkleştirmek için borç aldığı belirtildi.

Aralarında para toplayan 11 temizlik görevlisi piyangoda büyük ikramiyeyi kazandı
Yayınlama: 01.08.2023
A+
A-

Hindistan’da yaşayan 11 temizlik görevlisi, kendi aralarında tek bir bilet almak için gereken parayı topladıktan sonra piyangodan 1.2 milyon dolar (yaklaşıl 32 milyon TL) kazandı. 11 kadının parayı denkleştirmek için borç aldığı da belirtilirken, aralarından bazılarının günde yaklaşık 3 dolar kazandığı aktarıldı.

The News Minute gazetesinin haberine göre, kadınlardan ikisi bilete katkı için 15’er sent öderken, diğer dokuzu da açığı kapatmak için 30’ar sent koydu. Vergi kesintilerinin ardından kalan 76 bin 500 doların (yaklaşık 2 milyon TL) kadınlar arasında paylaştırılacağı belirtildi.

Adı açıklanmayan kadınlardan biri, “Malappuram’daki en temiz belediyeyiz ve bunu korumak için çalışmaya devam edeceğiz. Şimdi diğerlerinin de kendi piyangolarını kazanmalarını istiyoruz” dedi.

Kadınlardan ikisi 76 bin 500 dolar değerindeki paranın onda birini alırken, diğer dokuz kadın geri kalanı eşit olarak paylaşacak.

Haber Merkezi