Akşener oteli olan polis müdürlerine dikkat çekmişti: Bakan’dan açıklama geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Oteli olan polis müdürleri var. O otellerde, fuhşun ötesi, öksüz kızlar çalıştırılıyor” ifadelerine değinen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Akşener’in sahip olduğu bilgileri yargı makamlarıyla paylaşma çağrısında bulundu.

Akşener oteli olan polis müdürlerine dikkat çekmişti: Bakan’dan açıklama geldi
Yayınlama: 20.11.2023
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bazı polis müdürlerinin oteli olduğunu söyleyerek, “Oteli olan polis müdürleri var. O otellerde, fuhşun ötesi, öksüz kızlar çalıştırılıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Akşener’in bu açıklamada kamuoyunda büyük yankı uyandırırken, konuya dair Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’tan ilk açıklama geldi.

İddialara değinen Bakan Tunç, konunun adli makamlara bildirilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine gidilmesi gereken bir konu olduğunun altını çizen Tunç şunları söyledi:

“Bu çok ciddi bir iddia. Bunun hiç gecikmeksiniz yargı makamlarına bildirilmesi lazım. Bu anlamda eğer böyle bir iddia varsa üzerine gidilmesi gerekir. Bunun hiç bekletilmeden hemen üzerine gidilebilecek bir konu. Böyle bir iddia noktasında somut eğer bilgiler varsa bu bilgileri, Sayın Akşener’in yargı makamlarımızla paylaşmasında çok büyük yarar var.”

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.