Akşener: Ben bedavadan başbakanlık istemiyorum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Ben bedavadan başbakanlık istemiyorum. Kimseyle de pazarlık etmedim, etmem. Biz bunu hak edeceğiz. İYİ Parti birinci parti çıkacak” dedi.

Akşener: Ben bedavadan başbakanlık istemiyorum
Yayınlama: 28.01.2023
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Ben bedavadan başbakanlık istemiyorum. Kimseyle de pazarlık etmedim, etmem. Biz bunu hak edeceğiz. İYİ Parti birinci parti çıkacak” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda düzenlenen, partisinin Samsun 3. Olağan İl Kongresine katıldı.

Meral Akşener, burada yaptığı açıklamada, başörtüsüne yönelik anayasa değişikliği teklifine değindi. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösteren Akşener, “Acı çeken kadınların, onların annelerinin, babalarının, eşlerinin, ağabeylerinin o acısı, haksızlığa uğramanın getirdiği ruh dünyası, seni bu ülkede 20 yıl iktidar etti. Sana ‘milletin adamı’ dendi. Hey gibi Erdoğan hey! Meğer bütün bunlar pasmış ve gole çevrilmesi gerekirmiş. Yazıklar olsun sana, yazıklar olsun” dedi.

“İYİ PARTİ BİRİNCİ PARTİ ÇIKACAK”

Açıklamasında seçimlere değinen Akşener, şöyle devam etti: “Diktatörlük heveslilerinin ülkenin bütün değerleriyle top oynar gibi oynadığı bir ülkeyle, umutsuz, yarına dair inancı kaybolmuş bir Türkiye ile karşı karşıya kalacaktık. Gençlerimiz umutsuz, ülkeyi terk etmek için her an tetikteler. Millet İttifakı’nın seçimi kazanacağına olan inançları nedeniyle ülkeden gitmeyi erteleyen çocuklar aşkına; sokakta yürürken endişe eden, ‘Bu ülkede ne yapacağım?’ diyen, umudu yerlere düşmüş, her dakika şiddete uğramaktan endişe duyan ama ‘Seçim geliyor. İnşallah biz kazanacağız.’ diye bizlere inanan kadınlar adına; istismara uğrayan çocukların, hakları yerlerde sürünen, 6 yaşında evlendirilen, ‘Ne olmuş evlendirildiyse?’ denilen bir Türkiye’de, o çocukların adına bu seçimden İYİ Parti birinci parti çıkmalıdır. Ben bedavadan başbakanlık istemiyorum. Kimseyle de pazarlık etmedim, etmem. Biz bunu hak edeceğiz. İYİ Parti birinci parti çıkacak. Birinci parti çıktığımızda nelerin değişeceğini hayal edin.”

“Atatürk’ün değerlerini altüst ettiler” diyen Akşener, “Atatürk’ü itibarsızlaştırmak için O’na savaş açtılar. Cumhuriyet değerlerini yerin dibine batırdılar. Bütün bunlar için İYİ Parti birinci parti çıkmak zorunda. Atatürk için birinci parti çıkmak zorunda. Cumhuriyet için birinci parti çıkmak zorunda” ifadelerini kullandı.

BAŞBAKANLIK MESAJI

“İYİ Parti bu seçimde, birinci parti olmak mecburiyetindedir” diyen Akşener, şunları söyledi: “Evet ben başbakan olacağım. Böyle dediğim için de herkesin çok siniri bozuluyor. Muhteremlerin siniri bozulmaya devam etsin. Evet başbakan olacağım. Birinci partinin genel başkanı olarak başbakan olacağım. Bu ülkenin seçmeninin velinimet olması için İYİ Parti’nin birinci parti olması gerekiyor. Bu şarttır.”

14 Mayıs’ta seçim kararı alındığını belirten Akşener, “Çok az bir zaman kaldı. Çok yorgunsunuz biliyorum, çok çalıştınız biliyorum, çok cesur davrandınız biliyorum ama son bir kez hep birlikte irademizi, canımızı, ciğerimizi ortaya koyarak; ölümden bahsetmiyorum burada çalışmaktan bahsediyorum, ne imkanımız varsa ortaya koyarak çalışma mecburiyetimiz var.” diye konuştu.

Haber Merkezi