Akşener açıkladı: Elbette başbakan Meral olacak

Partisinin “Büyük Kadın Buluşması”nda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Elbette başbakan Meral olacak. Hem de onunla bununla pazarlık ederek değil, milletimizin iradesiyle partimiz birinci parti olarak, Başbakan Meral olacak.” dedi.

Akşener açıkladı: Elbette başbakan Meral olacak
Yayınlama: 25.12.2022
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener, Ankara Spor Salonu’nda partisinin düzenlediği “Büyük Kadın Buluşması”na katıldı.

Akşener daha sonra partililere hitap etti. Akşener buradaki konuşmasında “Elbette Başbakan Meral olacak. Onunla bununla pazarlık ederek değil, milletimizin iradesiyle. Başbakan Meral olacak” dedi.

“ARKAMDA DİMDİK DURDUNUZ”

Partinin kuruluş sürecine değinen Akşener, “O gün bize denmişti ki bu partiyi kuramazsınız, müracaat ederseniz 3 ay sonra evrakı alırsınız. Ama siz benim arkamda dimdik durdunuz. O evrakı o gün aldık biz. Çünkü siz buradaydınız siz burada olduğunuz için Türkiye’nin her yerinden kendi azığını kendi cebinden getirerek geldiniz. Allah cesurların, hakikatin, iyilerin yanında olduğu için o kadar haksızlığa rağmen buradayız. Ve ilk seçimde grup kurduk.” dedi.

Partisinin devlet parası alamadığı dönemde de kongrelerinin tıka basa dolduğunu söyleyen Akşener, “abiler”in korkuyla İYİ Parti’yi apar topar seçime götürdüğünü ifade etti.

“ELBETTE BAŞBAKAN MERAL OLACAK”

Akşener şunları söyledi:

“İYİ Parti cesurların, iyilerin, hak ve hakikatin yanında olanların partisidir. Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle bütün zalimlerin karşısında dimdik durup irade koyanların partisidir. Elbette başbakan Meral olacak. Hem de onunla bununla pazarlık ederek değil, milletimizin iradesiyle partimiz birinci parti olarak, Başbakan Meral olacak. Siz istediğiniz için olacak. Ona buna yalvararak değil, onun bunun karşısında eğilerek değil. Önce bu ucube sistemi değiştireceğiz. Sonra da elbette İYİ Parti Genel Başkanı, Başbakan Meral olacak.

Bir adım attık bir şey değişti her şey değişti. Eziyetin karşısında dimdik durarak, iftiraları yerle bir ederek bir şeyi değiştirdiniz her şeyi değiştirdiniz.”