AK Partililer Soylu’yu istifa ettirecek dosya bekledi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’te Emin Şen hakkında paylaştığı bilgiler sonrası AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın kendisine, “Bakanı istifa ettirecek bir dosya bekledim” dediğini söyledi.

AK Partililer Soylu’yu istifa ettirecek dosya bekledi
Yayınlama: 14.01.2023
A+
A-

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Meclis’te yaptığı basın toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Emin Şen hakkında bilgiler paylaşmış ve Şen’in 8 bin kişilik troll ordusunun başında olduğunu söylemişti. Özel, Şen’in troll ordusuyla siyasilere de itibar suikastı yaptığını iddia etmişti.

Özel’in açıklamaları sonrası AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan olaydan sonra sosyal medyada, “Halk arasında ‘tırt’ mı derler, ‘Dağ fare doğurdu’ mu derler? ‘Yok can güvenliğim yok, yok dosyayı 3 kişiye emanet ettim’ dedi ama basın toplantısı bitmeden İçişleri Bakanlığı yalanladı. Neymiş; sosyal medyada çok ‘RT’ olsun diye organize oluyorlarmış. Hey Allah’ım” paylaşımını yaptı.

“BAKANI İSTİFA ETTİRECEK Bİ DOSYA BEKLEDİM”

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Özel, Turan’la açıklamalar sonrası aralarında geçen diyaloğu anlattı. Özel, Turan’ın paylaşımlarını hatırlatarak “İkimiz arasındaki konuşmaları anlatmam ama biz konuştuktan sonra hemen bu paylaşımı yaptığı için açıklıyorum, Bülent Turan Meclis’te bana gelip, ‘Önemli bir dosya ama ‘Dosyayı üç arkadaşıma verdim’ deyince, bakanı istifa ettirecek bir dosya bekledim’ dedi. Ben de dedim ki ‘Bu Türkiye dışındaki birçok ülkede bakanı istifa ettirir, hatta hükümeti düşürür’. Demek ki bakanda nasıl bir suç potansiyeli görüyorlarsa bunu bile az görüyorlar” ifadelerini kullandı.

Özel sözlerine şöyle devam etti: “Ama Bülent Turan daha büyük bir şey beklediğini söylüyor. O beklenti bana göre değil, Süleyman Bey’e göre büyük bir beklenti. Bu tavır, AKP’de herkesin aslında Soylu’yu bildiğini ama sustuğunu gösteriyor.”

Haber Merkezi