AK Parti milletvekili: Tayyip ağabeyin ayakkabısını yalamamız lazım

Katıldığı bir programda gündeme dair açıklamalar yapan AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, “Biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım.” dedi.

AK Parti milletvekili: Tayyip ağabeyin ayakkabısını yalamamız lazım
Yayınlama: 23.01.2023
A+
A-

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız katıldığı TV52 isimli yerel kanalda yayınlanan bir programda gündeme dair yorumlarda bulundu.

Erdoğan’ın “dünya lideri” olduğunu savunan Yediyıldız, “Tayyip ağabey Türkiye’nin başında, partimizin başında, dünyanın lideri. Biz bu kaz kafamızla – özür dilerim, kusura bakma. Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere sapıyoruz” diye konuştu.

“SIRTIMIZDA TAŞIMAMIZ LAZIM”

Yediyıldız, şöyle devam etti:

“Şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek, Türkiye’ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir. Bak sana açık ve net söylüyorum, şu anda Ukrayna ve Rusya savaşı var değil mi? Ukrayna da Rusya da Tayyip ağabeyden bir şeyler bekliyor ve de onları yapıyorlar görüyorsunuz. Daha ne olacak, biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım.”

Ekonomiye dair merak edilenlere cevap veren Yediyıldız, enflasyonun nasıl düşeceği sorusuna ise “Nasıl düşeceğini ben ilmiyorum ama Sayın Cumhurbaşkanı mart ayından itibaren düşeceğini söyledi” yanıtını verdi.

Haber Merkezi