AFAD 10 ili uyardı: Aralarında Bursa da var

AFAD, Meteroloji’den alınan son bilgiler ve yapılan değerlendirmelere göre 1 ile turuncu, 10 ile de sarı kod ile yağış uyarısında bulundu.

AFAD 10 ili uyardı: Aralarında Bursa da var
Yayınlama: 07.09.2023
A+
A-

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kütahya’ya turuncu; Trabzon, Rize, Artvin, Uşak, Balıkesir, Manisa, Bursa, Çanakkale, Afyonkarahisar ve Eskişehir’e de sarı kod ile yağış uyarısında bulundu. AFAD, vatandaşların ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.

AFAD tarafından yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Meteroloji’den alınan son bilgilere ve yapılan değerlendirmelere göre; 1 ilimize Turuncu, 10 ilimize ise Sarı kod ile yağış uyarısı yapılmıştır. Kütahya turuncu, Trabzon, Rize, Artvin, Uşak, Balıkesir, Manisa, Bursa, Çanakkale, Afyonkarahisar, Eskişehir sarı. Turuncu yağış uyarısı verilen Kütahya ilimizdeki vatandaşlarımıza AFAD tarafından SMS ile bilgilendirme yapılmıştır. Vatandaşlarımızın ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını önemle hatırlatıyoruz.”

Haber Merkezi