Adalet Bakanı’ndan ‘sansür’ açıklaması: “Terör propagandası yapılmasına müsaade edilemez”

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Altın Portakal’dan çekilme kararını değerlendiren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Kültür Bakanımızın vermiş olduğu karar çok değerli. Terör konusunda bu kararlılıktan hiçbir zaman taviz vermememiz lazım.” dedi.

Adalet Bakanı’ndan ‘sansür’ açıklaması: “Terör propagandası yapılmasına müsaade edilemez”
Yayınlama: 28.09.2023
A+
A-

Altın Portakal’da ‘Kanun Hükmü’ belgeselinin Ulusal Belgesel Yarışma seçkisinden çıkarılması sonrası önce yarışmanın jürisi, daha sonra yönetmenler yarışmadan çekildi. Kamuoyunda artan tepkiler sonrası belgesel festival programına alındı.

Belgeselin yeniden festival programına alınması sonrası Kültür ve Turizm Bakanlığı festivalden çekilme kararı aldı.

Tartışmalar hakkında açıklama yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, festivalin programa dahil edilmesini talihsizlik olarak değerlendirdi. Altın Portakal’da terör örgütü propagandasını yapılmasına müsaade edilemeyeceğini söyleyen Tunç, “Kültür Bakanımızın vermiş olduğu karar çok değerli. Terör konusunda bu kararlılıktan hiçbir zaman taviz vermememiz lazım. Özellikle Altın Portakal gibi geleneksel hale gelmiş bir festivalde terör örgütünün propagandasının yapılmasına kesinlikle müsaade edilemez. Bakanlığımızın kararı çok doğru buluyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi