52 yaşındaki Bursalı kadın Bozbey’e dert yandı: Emekliyim ama inşaatta çalışıyorum

CHP Bursa İl Örgütü Emek Mahallesi’nde yurttaşların sorunlarını dinledi. Pazaryerinde CHP heyetine şikayetlerini anlatan 52 yaşındaki kadın, “Ben emekliyim, inşaatta çalışıyorum. Ben kadınım, değil mi? Ben ne diyeyim şimdi?” dedi.

52 yaşındaki Bursalı kadın Bozbey’e dert yandı: Emekliyim ama inşaatta çalışıyorum
Yayınlama: 27.09.2023
A+
A-

CHP Bursa İl Başkanlığı, mahallelerde yurttaşların sorunlarını dinlemek için saha ziyaretlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. İl Başkanlığı’nın bugünkü durağı Osmangazi ilçesinde bulunan Emek Mahallesi oldu. Mahalle ziyaretine CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala ve CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey’in yanı sıra partililer de katıldı.

Mahalledeki pazaryeri ziyareti sırasında 52 yaşındaki bir kadın yurttaş şikayetlerini CHP heyetine anlattı.

Yurttaş konuşmasında şunları söyledi:

“Emekliyim, 7 bin 500 TL maaş alıyorum. Elektriğim bile yok. Suyum bin 850 TL geldi. Ben emekliyim, inşaatta çalışıyorum. Ben kadınım, değil mi? Ben ne diyeyim şimdi? 52 yaşındayım. Bu kadar vicdansız olamaz insan. Cereyanımı getirin bari. Çalışır ekmeğimi kazanırım ben. 14 senedir oradayım. Başka insanlar aldı bana aküyü. Ben cereyansız evde yaşıyorum. Bu sene AK Partili Büyükşehir Belediyesi taş döşeme yaptı ama cereyanım, suyum yok. Ne çile çekiyorum bir bilsen. Benim ayağım kırık, kadın halimle inşaatta çalışıyorum.”

Yurttaşın şikayetini dinleyen CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, “Esnaf dertli. ‘Zaten zor alıyoruz, satamıyoruz’ diyor. Vatandaş pahalı diye dertli. Sadece sizin değil, sizin gibi yaşayanların tamamının çok şey demesi lazım.” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi