17 gündür kayıp olan 16 yaşındaki Halime Bursa’da aranıyor

Bursa’da 20 metre ilerdeki evine gitmek için babasının yanından ayrılan 16 yaşındaki Halime’den 17 gündür haber alınamıyor. Kızlarının kaçırıldığını düşünen aile sokak sokak gezerek kızının bulunması için fotoğraflarını direklere asıyor.

17 gündür kayıp olan 16 yaşındaki Halime Bursa’da aranıyor
Yayınlama: 26.06.2023
A+
A-

17 gün önce babasının işlettiği marketten 20 metre ilerideki evine gitmek için ayrılan 16 yaşındaki Halime Altay’da 17 gündür haber alınamıyor.

17 gün önce kaybolan kızının kaçırıldığını düşünen Altay ailesi kızının bulunması için sokak sokak dolaşıp direklere fotoğrafını asıyor.

Kızının bulunması için seferber olan baba Soner Altay, “Bizim 20 metre ileride ailecek işlettiğimiz bir marketimiz var. Çocuklarım bana ara sıra yardıma gelir. 17 gün önce en küçük kızım Halime bana yardım etmek için gelmişti. Daha sonra kızıma eve götürmesi için birkaç malzeme vermiştim. Halime malzemeleri alıp eve doğru yola çıktı. Bir süre sonra gelmeyince bende eşimi arayıp Halime’nin yanlarında olup olmadığını sordum. Eşim bana ‘hayır’ cevabı verince hemen sokağa baktım. Orada da göremeyince kolu komşuya söyledim fakat kimsenin görmediğini belirtti. Karakola gittim kızımdan haber alamadığımı ifade ettim. 17 gün geçti kızımdan ne bir haber ne bir ipucu var. Ben kızımın kaçırıldığını düşünüyorum. Yetkililerden yardım istiyorum” dedi.

AİLE KAÇIRILDIĞINI DÜŞÜNÜYOR

Kızından haber bekleyen anne Fatma Altay ise, “17 gündür kızımdan haber alamıyoruz. Ne gecemiz gece, ne gündüzümüz gün oldu. Yavrum evden kaçacak bir çocuk değildi. Bir annenin bir babanın yüreğini kimsenin yakmaya hakkı yok. Biz kaçırıldığını düşünüyoruz. Devlet büyüklerimizden yardım bekliyorum. Kızımın nerdeyse bulunmasını istiyorum” diye konuştu.

Polis ekiplerinin olayla ilgili tahkikatı devam ediyor.

İHA

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.