Diamond Tema kimdir, kaç yaşındadır?

Sosyal medyada sürekli değiştirdiği fikirlerle tanınan ve son olarak şeriat yanlısı olduğunu açıklayan sosyal medya ünlüsü Asrın Tok ile şeriat tartışması yapan Youtuber Diamond Tema kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?

Diamond Tema kimdir, kaç yaşındadır?
Yayınlama: 17.06.2024
A+
A-

Diamond Tema hayatı ile gündemde yer alıyor. “Yer6” adlı YouTube kanalında şeriat yanlısı sosyal medya ünlüsü Asrın Tok ile agnostik yazar Diamond Tema arasında yapılan tartışma, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Görüntüler ardından Diamond Tema ile ilgili araştırmalar başladı.

Peki, Diamond Tema kimdir? Diamond Tema kaç yaşında, nereli?

DİAMOND TEMA KİMDİR?

Diamond Tema 1994 Yılında Arnavutluk’ta doğmuş Agnostik Yazar Ve Youtuber’dır. 96 yılında Türkiye’ye taşındığı için okulu burada okuyup askerliğini de burada yapmıştır. Yunanistan ve İtalya’da 2 yıl kadar yaşayan Tema, kendisini Türk olarak tanıtıyor. 2 yıl kadar yerel TV’lerde yayın yönetmenliği yaptı, Osmanlı Tarihi’yle alakalı belgeseller çekti.

Youtube’da Tarih , Felsefe ve Bilim İle İlgili İçerikler Üretmektedir. Diamond Tema, “Agnostisizm ve İlâhi Tragedya” isimli kitabı ile de tanınmıştır.

ASRIN TOK İLE TARTIŞMASI

YouTube’da ‘Yer6’ isimli kanalda Asrın Tok ile birlikte İslam şeriatını tartışan Diamond Tema’nın, tartışma sırasında Muhammed Peygamber ile ilgili söyledikleri büyük yankı uyandırdı. Program, iki gün içinde 1,3 milyon izleyiciye ulaştı ve sosyal medyada en çok paylaşılan videolar arasında yer aldı.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Medya Koordinatörü Aslan Değirmenci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Diamond Tema hakkında ‘halkın bir kesimini aşağılama’ ve ‘dini değerleri aşağılama’ suçlarından soruşturma başlatıldığını duyurdu. Ayrıca, program hakkında erişim engeli de talep edildi.

Haber Merkezi