Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor: Gündem memur zamları

Bugün Beştepe’de toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, enflasyon rakamlarını, memur zamlarıyla ilgili toplu sözleşme görüşmelerini ve Rusya tarafından durdurulan tahıl sevkiyatını görüşecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor: Gündem memur zamları
Yayınlama: 07.08.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi iki haftalık aranın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe’de toplanacak.

Kabine toplantısında Rusya-Ukrayna savaşındaki son durum ve Rusya tarafından tek taraflı durdurulan tahıl koridoru anlaşması öncelikli gündem başlıkları arasında yer alacak. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu ay içinde Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirmesi planlanıyor. O ziyaret öncesinde kabinede tahıl sevkiyatının yeniden başlatılması için ne gibi adımlar atılabileceğine ilişkin değerlendirme yapılması da bekleniyor.

1 Ağustos tarihinde memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yılı maaşları için başlayan toplu sözleşme görüşmeleri de kabinenin gündeminde. Toplu sözleşme sürecinde 14 Ağustos’ta gerçekleşecek ikinci randevu öncesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kabine üyelerini bilgilendirecek.

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor.

Haber Merkezi