‘Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü’, 4 saatlik özel versiyonuyla yeniden vizyona giriyor

Peter Jackson imzalı “Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü” filmi, kesilmiş sahneleri de içeren özel bir kurguyla 20. yılında yeniden vizyona girecek.

‘Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü’, 4 saatlik özel versiyonuyla yeniden vizyona giriyor
Yayınlama: 26.03.2023
A+
A-

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü 20. yılına özel olarak bir kez daha sinema salonlarına geri dönüyor. Filmin yıl dönümü, genişletilmiş versiyonla birlikte kutlanacak.

J.R.R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi eserlerinden Peter Jackson tarafından beyaz perdeye aktarılan seri, toplamda 17 Oscar ödülü almayı başarmıştı.

Filmin oyuncu kadrosunda Elijah Wood, Sean Astin, Ian McKellen, Andy Serkis, Viggo Mortensen, Liv Tyler, Orlando Bloom, Christopher Lee, Sean Bean, Cate Blanchett ve Hugo Weaving gibi isimler yer almıştı.

2003 yılında vizyona giren ve serinin üçüncü filmi olma özelliğini taşıyan Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü 94 milyon dolarlık bütçesiyle 1.1 milyar dolarlık gişe hasılatı elde etmeyi başarmıştı. Film aynı zamanda 11 dalda Oscar alarak (Ben Hurve Titanic ile birlikte) sinema tarihinde de özel bir yer edinmişti.

Warner Bros. ve New Line Cinema’nın Orta Dünya’da geçen yeni uzun metraj filmlerüzerinde çalışmayı sürdürürken klasik yapımların gücünü de göz ardı etmiyor.

Hayranları yeniden özlenen Orta Dünya deneyiminin bir parçası kılmaya hazırlanan Warner Bros. Kralın Dönüşü’nün 20. yılı için kolları sıvamış durumda.

Orijinal süresi 2 saat 58 dakika olan film, kesilmiş dakikaların da dahil edildiği yönetmen versiyonu sayesinde 4 saat 11 dakikalık bir sürümle vizyona girecek.

Genişletilmiş versiyon, film vizyona girdikten bir yıl sonra yayınlanan DVD’lerde izleyicilerin beğenisine sunulmuştu.

Yapımda kesilmiş sahnelerin yanı sıra oyuncuların bazı açıklamalarını da içeren ekstra içerikler ve perde arkası görüntüleri de yer alacak.

Yapımın Türkiye’de vizyona girip girmeyeceği ise şu an için belirsizliğini koruyor. Vizyon için açıklanan ülkelerde şimdilik yalnızca Kanada ve ABD bulunuyor. Bahsi geçen ülkeler özel versiyonu 13 Nisan 2023 tarihinde sinemalarda izleyebilecek.

Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.