Yaren leylek dört yavrusunu Adem amcanın evine götürdü

12 yıllık dostlukları ile kamuoyunun taktirini kazanan Adem amca ve Yaren leyleğin hikayesi, Yaren leyleğin dört yavrusunu Adem amcanın evine götürmesiyle devam ediyor.

Yaren leylek dört yavrusunu Adem amcanın evine götürdü
Yayınlama: 19.05.2023
A+
A-

Karacabey’in Eskikaraağaç Leylek Köyü’nün hikayesi, Türkiye’nin gözde kuş-insan ilişkilerinden biri oldu. Kamuoyunda “Yaren leylek ve Adem amca” olarak bilinen hikayenin son gelişmesi ise Yaren leyleğin dört yavrusunu ‘Adem amcanın’  evine götürmesi oldu.

12 yıldır her göç zamanı geldiği köyde, Adem Yılmaz’ın kayığına konan Yaren, bu yıl 4 yavru dünyaya getirdi. Balıkçılık yapan Yılmaz’ın evinin yanına yuva kuran Yaren leylek, yavrularını buraya taşıdı.

Adem Yılmaz “Bu sene çok mutluyum. Çünkü Yaren iki sokak ilerideki yuvasından evimin yanına gelip, yuva kurup, burada şimdi yavru yaptı. Yani benim gözümün önünde sürekli bu yaz. Beraber olacağız. Yeri geldiği zaman bahçeme iniyor. Bahçemde besliyorum, ondan sonra sabahları kayığımda besliyorum. Yani bu yaz Yaren’le daha çok ilgilendiğim için çok sevinçli, çok mutluyum” diye konuştu.

Haber Merkezi