UEDAŞ’tan CHP İl Başkanlığı önünde seçim günü arıza kazısı

Uludağ Elektrik ve Dağıtım Şirketi’nin (UEDAŞ) CHP Bursa İl Başkanlığı önünde seçim günü yapmak istediği “arıza” kazısı itirazlar sonucu durduruldu.

UEDAŞ’tan CHP İl Başkanlığı önünde seçim günü arıza kazısı
Yayınlama: 14.05.2023
A+
A-

Bursa’da seçim koordinasyon merkezi olarak da görev yapacak ve gerek seçim gerekse sayımlar sonrasında merkez ve çevre ilçelerden çok sayıda aracın giriş yapıp çıkacağı Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı’nın bulunduğu Kayalı Sokak’ta ve tam il başkanlığı binası önünde UEDAŞ ekiplerince “arıza” gerekçesiyle kazı yapılmak istendi. CHP Bursa İl Başkanlığı’na giriş çıkışları tümüyle engelleyeceği görülen bu işlem CHP İl Başkanı Turgut Özkan’ın girişimleriyle durduruldu.

CHP il yönetimi, seçim günü faaliyetlerin herhangi bir nedenle aksamaması ve muhtemel risklere karşı, 50 KW’lık bir jeneratör kiralayarak otoparka yerleştirmişti. CHP binasında elektrik kesintisi söz konusu olmadığı gibi, böyle bir durum için gereken tedbirler daha önceden alınmış bulunuyor.

TURGUT ÖZKAN: “BİR ÇÖZÜM BULUNUR”

CHP İl Başkanı Turgut Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“UEDAŞ ekipleri yaklaşık bir saat önce il binamızın önüne gelerek bir arıza olduğunu belirterek, kazı yapmaları gerektiğini söylediler. Biz de tabii seçim koordinasyon merkezimizin il binamız olduğunu ve burada birçok göreve hazır elektronik aparatlar olduğunu ve il binamızın seçim koordinasyon merkezi olması nedeniyle seçimi buradan takip edeceğimizi, en ufak elektrik kesintisine tahammülümüz olmadığını söyledik.  Yetkililerle görüştük, sorunu çözmeye çalışıyoruz. Şu anda bir çözüm bulmaya çalışıyorlar ama biz tabi bunun ne niyetle yapıldığı konusundan emin değiliz. Şimdilik sorunu çözme konusundaki beyanlarını kabul ediyoruz ama tam seçim koordinasyon merkezimiz olan il binamızın önünde kazı çalışması yapılması kabul edilemez. Yetkililer umarım bir çözüm bulur.”

Haber Merkezi