Twitter çalışanlarının yarısı işten çıkarıldı

Twitter’ın güvenlik işlerinden sorumlu ismi Yoel Roth, şirket çalışanlarının yüzde 50’sinin işine son verildiğini açıkladı.

Twitter çalışanlarının yarısı işten çıkarıldı
Yayınlama: 05.11.2022
A+
A-

Tesla’nın sahibi Elon Musk, geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu Twitter’ı satın almıştı. Musk’ın ilk işi şirketin CEO’su da dahil olmak üzere üst düzey yöneticileri göndermek olmuştu.

Platformdaki mavi tik uygulamasını da ücretli hale getireceğini duyuran Musk, önümüzdeki günlerde de platformda yeni değişiklikler yapılacağının sinyalini veriyor.

Son günlerde şirketin içinden sızan bilgilere göre şirketin yarısı olan 3 bin 700 kişi işten çıkarılması planlanıyordu ancak isimler henüz belli değildi.

İDDİALAR KESİNLEŞTİ

Twitter’ın güvenlik işlerinden sorumlu ismi Yoel Roth, bu iddiaları doğruladı.

Roth yaptığı açıklamada, “Twitter’daki güven ve güvenlik ekibinin yaklaşık yüzde 15’i işten çıkarıldı. Bununla birlikte, firmamızda çalışanların yaklaşık yüzde 50’sinin işine son verildi. İşten çıkarma ve yetki kısıtlamasından en az etkilenen ekip olduğumuzu belirtmek istiyorum.” dedi.

Yapılan açıklamaya göre şirketin önceliği zararlı ve yanlış bilgilerle mücadele. İçerik denetimi ise sıkı bir şekilde devam ediyor.

ÇALIŞANLARIN 90 GÜNLÜK TAZMİNATLARI VERİLDİ

Roth, ilk hedeflerinin de 8 Kasım’da düzenlenecek ABD ara seçimleri olduğunu söyledi.

Roth’un açıklamalarından sonra Elon Musk da bir açıklama yaparak işten çıkArmaları doğruladı ancak rakam vermedi.

Musk, işten çıkarılanlara 90 günlük tazminat verildiğini dile getirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.