Togg 29 Ekim’de banttan iniyor

Togg 29 Ekim’de banttan iniyor
Yayınlama: 20.10.2022
A+
A-

Togg üretimi için seri üretim 29 Ekim’de. Açılışa Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak. İlk arabanın banttan ineceğini günün öncesinde bakan Varank açıklamalarda bulundu. Varank, fiyatlara ilişkin yaptığı açıklamada, Togg’un C sınıfı SUV bir araçla kendi sınıfında piyasada rekabet edecek bir fiyattan satışa çıkacağını söyledi.

Haber Merkezi

Bursa’da üretilecek yerli otomobil Togg için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan 29 Ekim günü Gemlik ilçesinde üretim tesisi açılışına katılarak ilk arabanın banttan inişini izleyecek. Merakla beklenen Togg’un üretim maliyeti ile satış fiyatları ise merak konusu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katıldığı bir televizyon programında seri üretime günler kala önemli açıklamalar yaptı.

 

AÇILIŞA ERDOĞAN KATILACAK

Türkiye’nin yerli otomobilinin üretileceği Gemlik’te açılış 29 Ekim’de. Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek açılıştan sonra Togg için seri üretime geçilecek. Togg fiyatlarının da merak konusu olması üzerine Mustafa Varank yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

“C sınıfı SUV bir araçla kendi sınıfında piyasada rekabet edecek bir fiyattan satışa çıkacak. Dolayısıyla Togg’un fiyatını merak edenler bu sınıftaki araçların fiyatlarına bakabilir. Yani elektrikli olmasına rağmen piyasadaki benzin ve dizel SUV diğer araçların fiyatlarına bakabilir vatandaşlar.

Togg’daki arkadaşlarımız fiyat konusunda kendileri karar verecek. Mart ayında piyasaya sürülecek bir araç için şimdiden direkt fiyat açıklanması doğru olmaz zaten. Türkiye’nin ilk yerli otomobili değil aslında Türkiye’nin ilk otomobili diyebiliriz. Türkiye’nin daha önce bir Devrim Otomobili macerası olmuştu. Ama o proje hayat bulamadı. Bu Türkiye’nin yıllardır beklediği ilk otomobili. Hatta Togg’daki arkadaşlarımızın deyimi ile bir otomobilden öte bir proje. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 29 Ekim’de Gemlik’teki tesisin açılışını gerçekleştirecek. İlk seri üretim araçlar banttan inmiş olacak. Biz ona hummalı şekilde hazırlanıyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.