Soylu’dan iddia: İBB Başkanı telefonla beni aradı, yardım istedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB yönelik yürütülen ‘terör’ soruşturması ve Ekrem İmamoğlu’nun sözleri hakkında hakkında açıklamalarda bulunuyor.

Soylu’dan iddia: İBB Başkanı telefonla beni aradı, yardım istedi
Yayınlama: 28.12.2022
A+
A-
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB yönelik yürütülen ‘terör’ soruşturması ve Ekrem İmamoğlu’nun sözleri hakkında hakkında açıklamalarda bulunuyor.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB ve çeşitli belediyelere yönelik yürütülen ‘terör’ soruşturması hakkında basın açıklaması yapıyor.

Süleyman Soylu açıklamasında “İmamoğlu bir süre önce telefonla beni aradı, ‘CHP Genel Merkezi beni sevmiyor, bana bir konuda yardım edin’ dedi” iddiasında bulundu.

Soylu’nun sözlerinin satırbaşları şöyle:

“Biraz önce İBB Başkanlığı’nın bu konudaki açıklamalarını takip ettik. Herkesin kendisini savunma hakkı vardır. Bu hem doğal bir haktır, hem de demokrasi içinde olması gereken bir gerçekliktir.

Türkiye 40 yıldır terörle mücadele ediyor. Bu yaşanmışlıklardan öğrendiğimiz bir şey de, terör örgütlerinin meşru alanları kullanmaları, meşru alanlara sızmasıdır. Bunun altını çizerek söylüyorum. Dağdaki terörle mücadele ne kadar zorsa, bu ondan biraz daha zordur. Çünkü dağdaki teröristi biliyorsunuz.

Zaman zaman terörle iltisaklı belediyelere görevlendirmeler yapıldı. Yöneticilere 900 yıla yakın cezalar çıktı. Doğu ve güneydoğuda PKK ve KCK ile irtibatlı olduğu tespit edilen belediye başkanları, meclis üyeleri, personel görevden alındılar. FETÖ’den devlete sızmış yaklaşık 165 bin kişi kamudan çıkarıldı. Bizim bakanlığımızdan 50 bini aşkın kişi çıkarıldı.

İmamoğlu bir süre önce telefonla beni aradı, ‘CHP Genel Merkezi beni sevmiyor, bana bir konuda yardım edin’ dedi.

İBB Başkanı buradan da mağduriyet yaratmak istiyor.

İMAMOĞLU’NDAN YANIT

Soylu’nun kendisine yönelik iddialarına Twitter üzerinden yanıt veren İmamoğlu, “Bakan Soylu ‘Saygılarımla’ diyerek kendisini aradığımı ve yardım istediğimi söylemiş. Bu kuyruklu bir YALAN! İstihbarat sende, telefon takibi sende, tüm bilgilere erişme gücün var. Bunu ispat edersen ben, edemezsen sen istifa etmelisin. HODRİ MEYDAN” dedi.

Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.