Son 9 yılda her gün 1 TL’lik Bitcoin alınsa bugün kaç TL’ye denk gelirdi?

Bir araştırmaya göre, eğer bir kişi son 9 yılda her gün 1 TL’lik Bitcoin satın almış olsaydı bugün 911.929,68 Türk lirası olacaktı. Bu da yaklaşık 1 Bitcoin demek.

Son 9 yılda her gün 1 TL’lik Bitcoin alınsa bugün kaç TL’ye denk gelirdi?
Yayınlama: 20.11.2023
A+
A-

Son günlerde Bitcoin fiyatı Türk lirası karşısında 1 milyon TL’yi geçti. Şu anda, Bitcoin fiyatı dolar karşısında hâlâ en son 2021 Kasım ayında gördüğü ATH’nin (tüm zamanların en yüksek seviyesi) yaklaşık 69 bin doların epey bir gerisinde olsa da Türk lirası karşısında rekor üstüne rekor kırıyor.

Geçen hafta 1 adet Bitcoin fiyatı 1.095.728 Türk lirasına yükseldi. Bu yükseliş hareketi, artan dolar-TL kuruna bağlı olarak yükselmeye devam ediyor.

Web Tekno’nun aktardığı bir araştırmaya göre, son 9 yılda her gün 1 TL’lik Bitcoin satın alan biri bugün neredeyse milyoner olurdu. 9 yılda toplam yatırımınız 3.287 Türk lirası ve günümüz Bitcoin fiyatından yapılan hesaplamalara göre de portföyün değeri 911.929,68 Türk Lirası olacaktı. Yani neredeyse 1 adet Bitcoin.

DOLAR MALİYET ORTALAMASI STRATEJİSİ NEDİR?

Bu deney niteliğindeki araştırma, çoğunlukla erken Bitcoin yatırımcısı olmak ve her gün alım yapmayı içeriyor. Yine de Dolar Maliyet Ortalaması stratejisi kendini kanıtlamış bir yatırım stratejisidir. Bu strateji uzun vadeli olarak günlük ya da aylık olarak yapılabilir. Düşük miktarlar ile ya da yatırımcıların kaybetmeyi göze alabileceği miktarla uygulanması tavsiye olunur. Yatırımcıları keskin fiyat hareketlerinden korur. Ayrıca portföy yönetimi açısından ortalama dengeleme yapmak için de uygulanabilir.

KAYNAK

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.