SOL Parti seçim bildirgesini açıkladı: Felaket iktidarını göndereceğiz

SOL Parti: Sözümüzdür, felaketler iktidarını göndereceğiz, memleketi yeniden kurmak için sokak sokak, mahalle mahalle örgütleneceğiz.

SOL Parti seçim bildirgesini açıkladı: Felaket iktidarını göndereceğiz
Yayınlama: 10.04.2023
A+
A-

SOL Parti, 14 Mayıs seçimi öncesi İstanbul’da gerçekleştirdiği buluşma ile seçim bildirgesini açıkladı.

Haliç Kongre Merkezi’nde, “Felaket iktidarını gönderelim, yeni bir ülke için örgütlenelim” çağrısıyla gerçekleştirilen buluşmanın açılış konuşmasını yapan SOL Parti İstanbul il Başkanı Deniz Demirdöğen, 20 yıllık felaket iktidarına karşı kazanmaya en yakın dönemde olunduğuna dikkat çekti.

Demirdöğen, şöyle konuştu: “İnşa ettikleri rejimin suretini en acı şekilde depremde kaybettiğimiz binlerce yurttaşımızın acısıyla bir kez daha hissettik. Ne mutlu ki tüm bu kötülüğe inat dayanışmayı unutmayanlar var.  Arama kurtarma için bölgeye koşan madenciler var. Haftalardır bölgede dayanışmayı örgütleyen gönüllüler var.

Depremde hep birlikte bu kötülüğe karşı nasıl dayanışma seferberliği içerisinde olduysak, bu Talibancı ittifakın kökünü kazımak için de tüm muhalefet güçleriyle hep birlikte mücadele seferberliğinde olacağız.”

Etkinlikte söz alan SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Feray Aytekin Aydoğan ise şunları söyledi: “Bir saltanat yarattılar. Bu saltanatı, sarayları ‘güçlü devlet’ diye ilan ettiler. O ‘güçlü devlet’ insanlara Defne’de, Samandağ’da, İskenderun’da depremin yaşandığı her yerde mezar oldu, açlık oldu, asbest ile solunum hastalıkları, gelecek yıllar için kanser, salgın oldu.

Bu ülkenin sosyalistleri, devrimcileri olarak tarihsel bir sorumlulukla karşı karşıyayız. Sözümüzdür, felaketler iktidarını göndereceğiz, memleketi yeniden kurmak için sokak sokak, mahalle mahalle örgütleneceğiz.”

TOPLUMSAL MÜCADELEYİ GELİŞTİRME SORUMLULUĞU’

“Türkiye’nin birikmiş sorunlarının çözümü için yeniden devrimci demokratik kuruluş dışında bir çıkış yolu yoktur” vurgusu yapılan SOL Parti’nin seçim beyannamede ise “devrimci dönüşüm için mücadele” çağrısı yapıldı.

“SOL Parti devrimci programıyla emekçilerin, ezilenlerin, gençlerin ve kadınların kendi hakları ve geleceği örgütlendiği toplumsal mücadeleyi geliştirme sorumluluğuyla parlamento seçimlerinde seçim pusulasında yer alacaktır” denilen beyannamede, “SOL Parti böyle bir radikal dönüşümün ancak toplumsal devrimci bir mücadelenin eseri olacağına inanır” ifadeleri kullanıldı.

https://twitter.com/solpartibilgi/status/1645087622014836736?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1645087622014836736%7Ctwgr%5E27c18521970e6364ec080905352a8b1d08a02fa1%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazeteduvar.com.tr%2Fsol-parti-secim-bildirgesini-acikladi-felaket-iktidarini-gonderecegiz-haber-1612608

 

Haber Merkezi