Sol Parti Bursa İl Başkanı Uğur Kurt: “Felaketler iktidarını 14 Mayıs’ta göndereceğiz”

Sol Parti Bursa İl Başkanı Uğur Kurt, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerine sayılı günler kala Sol Parti’nin Bursa’daki çalışmalarını anlattı. Kurt, felaketler iktidarını göndermek için bir oy Kılıçdaroğlu’na bir oy Sol Parti’ye istediklerini söyledi.

Sol Parti Bursa İl Başkanı Uğur Kurt: “Felaketler iktidarını 14 Mayıs’ta göndereceğiz”
Yayınlama: 08.05.2023
A+
A-

Ezgi Bulut

Bursa’da 2 bölgede 20 milletvekili adayı gösteren Sol Parti, kent merkezlerinde açtığı stantlarla, köy meydanlarında yaptıkları halk buluşmalarıyla, mahalle ve ev ziyaretleri ile Bursa’daki tüm yurttaşlara ulaşmaya çalışıyor. Sol Parti’nin tarihsel bir sorumluluk taşıma bilinciyle Bursa’da seçim çalışması yürüttüğünün altını çizen Uğur Kurt, felaket iktidarını göndermek ve yeni bir ülke örgütlemek için kentin birçok noktasında yurttaşlarla bir araya geldiklerini söyledi.

“1 OY KILIÇDAROĞLU’NA 1 OY SOL PARTİYE”

14 Mayıs’taki seçimlerin referandum özelliği taşıdığını belirten Kurt, ülkeyi felaketlere sürükleyen ve her geçen gün daha fazla kutuplaştıran tek adam iktidarına karşı tüm muhalefetin bir blok olması gerektiğini söyledi.

Tek adam rejiminin ülkede her geçen gün daha büyük yıkımlara sebep olduğunu vurgulayan Kurt, “İnsanlar artık soluk alamaz hale geldi. Ülkenin topyekun bir yıkıma sürüklendiği, insanların öldüğü, yoksullaştığı bir süreç yaşıyoruz. Dolayısıyla bu rejimi durdurmak, bu rejimin artık ülkenin kazanımlarını daha fazla eritmesini dur demek gerekiyor. Bu ülke cumhuriyetin yüzüncü yılını geride bırakmak üzere ve cumhuriyete dair, cumhuriyetin ilerici birikimleri ve bu toplumun lehine olan birikimleri büyük oranda erozyona uğratıldı. Kamuya ait fabrikalar satıldı, ülkenin tüm kaynakları yağmalandı, sağlık ve eğitim gibi temel hak olan hizmetler, paralı hale getirildi.  14 Mayıs’ta, bizi kutuplaştıran ve bu felaketleri üreten iktidarı göndereceğiz.  Tek aday etrafında 1 oy Kılıçdaroğlu’na oy istiyoruz. Bununla da yetinemeyiz. Bu ülkenin tekrar nefes alabilmesi, devrimci bir anlayışla gerçekleştirilecek köklü bir dönüşümle mümkündür. Bu ise örgütlü mücadele ile mümkündür. Emekçilerin, kadınların, gençlerin geleceği için gerçek anlamda kurtuluşumuz tam bağımsız, kamucu, demokratik ve laik bir ülkededir, birlikte mücadelemizdedir, halkın iktidarındadır. O yüzden 1 oy da Sol Parti’ye istiyoruz.” dedi.

Kurt, Sol Parti’ye verilecek her oyun örgütlü mücadeleye, dayanışmaya ve bu değişim talebine verilmiş olacağının altını çizdi.

HALKIN İÇİNDE, SORUNLARI BİZZAT YAŞAYAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARIMIZ VAR

Sol Parti’nin 81 ilde 600 aday gösterdiğini aktaran Uğur Kurt, “Bizim Bursa’daki 20 adayımızın belki de hiçbirini mecliste göremeyeceksiniz. Ancak, demokrasi için, laiklik için, bağımsızlık için, parasız eğitim için, parasız sağlık sistemi için, kadınların yaşam hakkı için, güvenceli çalışma için, yoksulluğun bitmesi için seçimden hemen sonra bugün olduğu gibi mahallenizde, işyerinizde ve tüm mücadele alanlarında göreceksiniz. Biz bunun için adayız, bunun mücadelesini sürdürüyoruz. Emekçi insanlarımızı, kadınlarımızı ön planda tutarak bir liste hazırladık. Bu mücadelenin taşıyıcısı olan arkadaşlarımızı seçtik. Hedeflediğimiz örgütlü mücadele de özverili olan arkadaşlarımız aday listesinde yer alıyor. Halkın içinde olan, sorunları bizzat yaşayan milletvekili adaylarımız var.” dedi.