Selma Ateş: “Karakolda teşhis için getirilen şahıslar, bizi takip edenler değildi”

Bugün evinden çıktığı sırada ve kahvaltı için gittiği kafede takip edilen Selma Ateş, karakolda teşhis etmesi için getirilen şahısları kendisini takip eden kişiler olmadığını söyledi.

Selma Ateş: “Karakolda teşhis için getirilen şahıslar, bizi takip edenler değildi”
Yayınlama: 13.06.2024
A+
A-

BursaTanık

Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in kardeşi Selma Ateş, Bursa’da avukatıyla bir kafede otururken iki ayrı araçla takip edildi.

Ateş, şahıslar hakkında Teleferik Polis Karakolu’nda giderek şikayetçi olurken, şüphelileri teşhis için Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gitti.

Şube müdürlüğüne getirilen altı şahsı tespit etmesi istenen Ateş, bu şahısların kendisini takip eden kişiler olmadığını söyledi.

RAHATSIZ OLDUKLARI İÇİN MASADAN KALKTILAR

Karakol önünde gün içinde yaşananlara dair bilgi veren Ateş, sabah saatlerinde arkadaşlarıyla buluşmak için Başaran Mahallesi’nde bulunan evlerinden çıktığında beyaz bir aracın kendisini takip ettiğini ancak bunun normal olduğunu düşünerek şüphelenmediğini dile getirdi. Daha sonra avukatı ve arkadaşlarıyla beraber kahvaltı için Hünkar Köşkü’ne gittiğini söyleyen Ateş, karşılarında oturan üç kişinin kendilerini izlediğini aktardı.

Rahatsız oldukları için masadan kalktıkları anda, kendilerini izleyen şahısların da beraber kalktığını kaydeden Ateş, “Şahıslara baktığımızda tanıdığımız şahıslar değil ama hani sima olarak tanıdığımız şahıslar gibi geldi bizlere. Daha sonrasında biz araçlarımıza bindik. Yanımdaki arkadaşım önce gitti. Ben sonra arkasından gittim. Bunlardan rahatsızlık duyduğumuz için şikayetlerimizi belirttik.” dedi.

GETİRİLEN ALTI ŞÜPHELİ TAKİP EDENLER DEĞİLDİ

Ateş’in şikayeti sonrası altı kişi gözaltına alınırken, şahıslar teşhis için Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Ateş, “Altı tane şüpheli getirdiler. Fakat şüphelilerin hiçbirinin bizlerin orada gördüğümüz şahıslar olduğunu düşünmüyorum. Bununla ilgili zaten emniyet gerekli çalışmayı yapacağını söyledi. Emniyet mensuplarına da teşekkür ediyoruz. Onların yapacak olduğu çalışmaların sonucunda bu insanların kimler olduklarını inşallah öğreneceğiz.” şeklinde konuştu.

“YAKAYI ELE VERDİLER”

Ateş’in takip edilmesi hakkında bugün sosyal medya hesabından paylaşım yapan Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ise şu ifadeleri kullanmıştı.

“Ey Semih Yalçın! Daha bu akşam bardağını yudumlarken göbeğini kaşıyarak yazdığın açıklamada “Bize iftira atıyorlar. Tiyatro. Senaryo. Yalan. İftira’ diyordun. Bak, şimdi ne oldu. Bursa Ülkü Ocakları mensupları, Selma Ateş Abla’yı takip ederken yakayı ele verdi. Senin mum yatsıya kadar bile dayanamadı. Yatsı vaktini bilmiyorsan eğer ‘Google’da arat.”

AYŞE ATEŞ’İ DE TEHDİT ETMİŞLERDİ

Ateş’in eşi Ayşe Ateş, geçtiğimiz günlerde “Kapılar arkasında Ayşe Ateş cinayeti planlanıyor. Konuşulmaya başlanmış. İçişleri Bakanlığı’na koruma başvurusunda bulundum. Ayşe Ateş’i de öldürecekler haberiniz olsun” sözleriyle kendisinin de tehdit altında olduğunu duyurmuştu.

Ateş’in ifadeleri sonrası kendisine iki koruma tahsis edilmişti.