Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı ne zaman?

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı için çalışmaların devam ettiğini duyurdu. Yeni mezunların ve atama bekleyenlerin merak içerisinde olduğu kadro için başvurulara dair detaylar haberde.

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı ne zaman?
Yayınlama: 04.11.2022
A+
A-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 85 bin personel alımı yapılacağını açıklayarak, üniversitelerin sağlık bölümlerinden mezun olan gençlere müjdeyi vermişti. Hem atama bekleyen hem de yeni mezun olan kişilerin merakla beklediği personel alımı için açıklama yapıldı.

85 BİN KADRO AÇILIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, atama bekleyen binlerce sağlık çalışanına müjdeli haberi verdi. Bakan Koca’nın açıklaması şu şekilde;

“Bakanlığımız, bu yıl 85 bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla. Sağlıkta ‘Beyaz Reform’a destek kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın.” Bakan Koca tarafından yapılan açıklamalar sonrasında, Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin başvuru tarihi ve ayrıntıları açıklanmadı.

 

BAŞVURU YIL SONUNDAN ÖNCE

Sağlık Bakanlığı bünyesine 85 bin personel alımı yapılacağını duyuran Bakan Koca şu ifadelere yer verdi;

“85 bin sağlık çalışanı alımı ile ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Bu dönemde düşünün bizim 32 bin poliklinik odamız var. Tüm bu poliklinik odalarında hizmet vermek üzere bu yıl tıbbi sekreter koyacağız. Hekimler sekreterlik işlerini yapmaktan kurtulacak. Bu sayede hekimlerin hastaya daha fazla odaklanmasına, daha iyi hizmet vermesine imkan sağlanacak. Yaşanan tüm aksaklıkların bir bir çözüldüğünü hep beraber göreceğiz. Toplam 85 bin atama bu yıl içerisinde yapılacak. Bugüne kadar ilan edilmiş en büyük alım. Kademeli olarak bu yıl hepsini alacağız. Sırayla gruplar halinde alım gerçekleşecek. Sabırla izlersek yıl sonu aramızda yeni arkadaşları göreceğiz”

Başvuru tarihlerinin yıl sonundan önce duyurulması bekleniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.