Özdağ görüşmede Kılıçdaroğlu’na ekonomi ve HDP’yi sordu

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün gerçekleştirdiği görüşmede Özdağ’ın Kılıçdaroğlu’na HDP ile ilgili görüşlerini ve ekonomik enkazın altından kalkıp kalkamayacaklarını sorduğu öğrenildi.

Özdağ görüşmede Kılıçdaroğlu’na ekonomi ve HDP’yi sordu
Yayınlama: 20.05.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci tura kalmasının ardından 3 milyona yakın oy alan ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın hangi adayı destekleyeceği tartışmaları sürüyor. ATA İttifakı bileşeni Zafer Partisi’nin Genel Başkanı Ümit Özdağ ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu dün bir araya geldi.

Halk TV’nin haberine göre Özdağ Kılıçdaroğlu’na iki soru yöneltti. Özdağ’ın yönelttiği soruların ilki, Kılıçdaroğlu’nun HDP hakkında ne düşündüğü şeklinde oldu.

Özdağ’ın bir diğer sorusunun ise “Seçilirseniz ekonomide enkaz devralacaksınız, başa çıkabilecek misiniz” olduğu öğrenildi.

Zirvede anayasa değişikliği konusu da masaya yatırıldı.

Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Kılıçdaroğlu, “Güzel bir toplantı yaptık” derken, Özdağ ise ittifakta yapılacak istişarenin ardından ikinci tur kararlarını açıklayacaklarını söyledi.

Haber Merkezi